У Львові прооперували 67-річного чоловіка, якого вкусив безпритульний собака

Ігор Єдинович. Пресслужба Першого ТМО Львова

67-річний Ігор Єдинович із Золочева йшов у гості до сина-військового. Дорогою чоловіка вкусив безпритульний собака й вирвав йому шматок щоки. Чоловіка прооперували у львівській лікарні святого Пантелеймона.

Про це повідомили у пресслужбі Першого ТМО Львова.

Золочівські медики скерували Ігоря в Центр голови та шиї лікарні святого Пантелеймона у Львові. До медзакладу чоловіка привезли каретою "швидкої".

"Щелепно-лицеві хірурги кажуть, що в таких випадках оперувати треба якомога скоріше, адже кусані рани є інфікованими й не терплять зволікань. Їх потрібно закривати в перші дві доби після укусу", — йдеться у повідомленні.

Хірурги збиралися закрити рану клаптем шкіри з передпліччя Ігоря, але після обстеження судин побачили, що кровопостачання цієї ділянки не вистачить. Натомість лікарі взяли клапоть із підборіддя. “Спершу нам потрібно було виділити судини шиї: лицеві артерію та вену, а також підборідкові артерію та вену. Ці судини є досить тоненькими - до 1 мм в діаметрі. І якщо ми пошкодимо бодай одну з них, то цей клапоть буде нежиттєздатним. Але, з огляду на наш досвід оперування подібних дефектів, нам і на цей раз вдалося не пошкодити жодну з судин. Потому ми виділили шкірно-фасціально-м’язовий клапоть, перемістили його через підшкірний тунель в зону дефекту й успішно закрили його", - розповів завідувач Центру голови та шиї лікарні святого Пантелеймона Олег Ковтуняк.

На шосту добу після операції хірурги підтвердили, що відторгнення немає й клапоть прижився.