У Львові заборонять паркуватися біля 180-річного дуба

180-річний дуб на Сихові. Пресслужба Львівської міської ради

Міська комісія з безпеки дорожнього руху підтримала звернення мешканців, які запропонували обмежити паркування біля 180-річного дуба, який є пам'яткою природи місцевого значення.

Про це повідомили в пресслужбі Львівської міської ради.

Дерево, яке росте на проспекті Червоної Калини, 72, є одним з найстаріших дерев Сихова. Дуб росте біля дороги, і водії часто залишають свої автівки біля нього, що погано впливає на кореневу систему. Заборона паркування створить буферну ділянку, яка захистить корені дерева від пошкоджень.

Як розповідають в управлінні екології та природних ресурсів Львівської міської ради, до 10 липня біля дуба планують змінити організацію дорожнього руху та встановити дорожні знаки, які заборонятимуть паркуватися біля дерева.

"Статус пам’ятки природи місцевого значення дуб отримав наприкінці 2022 року. Він має особливу біологічну, культурну та естетичну цінність. Його збереження має важливе екологічне значення, адже він є домівкою для багатьох видів птахів, комах, мохів та лишайників", — йдеться у повідомленні.

За утримання дерева відповідає Сихівська районна адміністрація. Комунальники раніше розчистили ділянку навколо дуба та провели роботи з мульчування ґрунту. Також обгородили стовбур, аби запобігти переущільненню ґрунту.