На Львівщині мешканців та підприємства закликають до економії світла

Знеструмлення у центрі Львова, осінь 2022 року. Фото Романа Балука

На Львівщині через складну ситуацію в енергосистемі відключень електроенергії найближчим часом уникнути не вдасться. Побутових споживачів та підприємства закликають до економії світла.

Про це повідомили під час брифінгу в Львівській ОВА.

Перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик закликав громади Львівщини зменшити використання вуличного освітлення, а також переглянути необхідність підсвітки будівель та роботи фонтанів.

Технічний директор "Львівобленерго" Роман Іванців наголосив, що мешканці також мають економити, аби відключення світла відбувалися рідше. За його словами, "Львівобленерго" знеструмлює споживачів, коли отримує повідомлення від Національної компанії "Укренерго" про дефіцит енергії в системі. Ця ситуація змінюється щодня.

"Зараз найбільше проблем створює кондиціонування повітря. Тому що температурний режим починає стрімко рости, температура підвищується і люди використовують кондиціонери. Закликаємо зменшити використання кондиціонерів", — звертається до мешканців Роман Іванців.

За словами Андрія Годика, 46% електроенергії використовує населення, а 54% — промислові користувачі.

"Що стосується промислових споживачів, тут хотів би відмітити ті податкові пільги, які передбачив уряд в частині ввезення і розмитнення генеруючого обладнання. Це стосується як альтернативних джерел енергії, так і так званих когенераційних установок. Тому велике прохання до бізнесу ще до початку осінньо-зимового періоду вжити дієві кроки", — додав посадовець.

Про актуальні години відключень можна дізнатися на офіційних сторінках "Укренерго" та "Львівобленерго" у соцмережах.