Останній дзвоник для десяти учнів. Репортаж зі школи у гірському селі на Львівщині

У селі Кривка Львівської області останній дзвоник пролунав для 10 учнів початкових класів, серед них — двоє випускників і троє першокласників. До школи на свято прийшли батьки, бабусі, дідусі.

Суспільне побувало на святі останнього дзвоника у селі Кривка.

Село Кривка розташоване у Самбірському районі Львівської області. Вранці, 31 травня, там святкували свято останнього дзвоника у місцевій школі. Наразі там навчається 10 дітей.

На святі кожна дитина отримала заохочувальну медаль. Також усі разом дзвонили в останній цього року дзвінок.

До листопада минулого року там також навчились і учні старших класів. Проте зараз у селі Кривка середня школа не працює, а учнів перевели до навчальних закладів сусідніх сіл.

"Колись було багато людей. Колись було менше. Коли я ходила до школи — в нашому класі було 8 учнів, а були класи, де було 6 учнів. Потім нам з Івашківця передали, бо тут хутір є близько, тут збільшилося дітей, а коли я прийшла до школи працювати, то я прийняла клас, де було 30 учнів", – розповідає місцева жителька Оксана Кеш.

За словами директора Олександра Паленичака, за час канікул школу планують утеплити.

"Без школи — немає життя в селі, ну як школу зачинять, то не буде нічого", – каже директор.

Рішення закривати школу чи ні приймають громади в залежності від фінансової спроможності. На перший дзвоник у цій школі очікують 10 школярів.