Вокзал у Львові реконструюють і зроблять безбар'єрним. Змінять як простір вокзалу, так і вагони, щоби в них могли пересуватися люди в кріслах колісних і на протезах.
Про це повідомив голова правління "Укрзалізниці" Євген Лященко.
На кожен перон вокзалу облаштують спеціальні ліфти, а також піднімуть рівень перонів на понад метр, аби люди потрапляли одразу в потяг. Реконструкцію розділять на декілька етапів.
За словами Євгена Лященка, реконструкцію на львівському вокзалі почнуть з підготовки проєктної документації. Безпосередні роботи почнуть не раніше 2025 року.
"На проєктування ми плануємо використовувати свої гроші, це близько 21 мільйона гривень, але це буде тендер і за результатами, сподіваюсь, ця сума буде нижча. Що стосується бюджету самого будівництва, це сотні мільйонів гривень. Це не 200, не 300, це 700-800 мільйонів, а може більше. Для цього ми хочемо робити черговість. В першу чергу хочемо пропонувати ті проєктні рішення для наших партнерів щодо отримання грантів", — каже Євген Лященко.
Голова правління "Укрзалізниці" каже, що Львів стане першим комплексним проєктом реконструкції вокзалів в Україні. Він другий за обсягом пасажиропотоку в країні й саме через Львівський вокзал проходить чверть від загальної кількості пасажирів на залізниці.
48-річний Олександр Безкінський зараз пересувається на кріслі колісному. Він отримав поранення під час бойового завдання у січні 2024 року на Донецькому напрямку й чекає на протезування. Каже, почав звертати увагу, наскільки облаштовані різні установи та приміщення для людей із протезами та в кріслах колісних:
"Зараз досвід в мене невеликий, всього чотири місяці. Як всі люди, раніше не звертав на це уваги. На перон не дуже уявляю, як так можна потрапити".
Основна ідея реконструкції – підняти рівень перонів на понад метр і додати по три нові інклюзивні ліфти на кожен із них, розповідає керівник програми "Безбар’єрна залізниця" Ярема Дуль.
"Щоб потрапити з низького перону, потрібно подолати сходинки в цей поїзд. Ідея проєкту – в тому числі й підняття перонів, а не тільки встановлення на них ліфтів, щоб людина з високого перону в один рівень могла потрапляти до потяга", — каже Ярема Дуль.
За його словами, вокзал будуть реконструювати в кілька етапів, бо закрити вокзал і зробити все разом – неможливо. Наразі йдеться по п'ять черг, по одній на кожен перон.