На Львівщині чоловік потрапив до лікарні через укус змії

Гадюка. Рixabay

На Львівщині госпіталізували 26-річного чоловіка, якого змія вкусила за ногу. Він перебуває у стані середньої важкості.

Про це повідомили у пресслужбі ГУ ДСНС Львівщини.

Випадок трапився у понеділок, 27 травня близько 17:00, в Самбірському районі. Гадюка вкусила 26-річного чоловіка за гомілково-ступневий суглоб. Наразі пацієнт проходить лікування у Турківській центральній районній лікарні. За словами лікарів, він перебуває у стані середньої важкості.

Львівський серпентолог Тарас Гринчишин радить, йдучи на природу, надійно захистити ноги. Для цього потрібно мати тверде взуття, штани з цупкої тканини (джинси чи інші). Також варто мати палицю та перевіряти нею дорогу.

Коли ви побачили змію на природі, за нею можна поспостерігати з відстані кількох метрів. Наближатися до неї та робити різкі рухи не потрібно. Адже у разі небезпеки змія може атакувати. Якщо зустріч із гадюкою відбулася у населеному пункті, треба вказати, де її бачили та обережно на відстані сфотографувати або зняти на відео, аби її можна було ідентифікувати. Після цього потрібно звернутися на Гарячу лінію міста чи до ДСНС. Тварину спіймають та випустять у природне середовище.

У разі нападу змії потрібно промити місце укусу, хоча б слиною. Далі слід зняти усі предмети, які можуть перетискати кінцівку. Її бажано знерухомити, адже найчастіше гадюки кусають в руки, інколи в ноги. Ні накладати джгут, ні припікати не можна. Це може бути шкідливо.