"Музика набагато сильніша, ніж слова": у Львові виступить канадська диригентка Кері-Лінн Вілсон

Канадська диригентка українського походження Кері-Лінн Вілсон виступить у Львівському національному театрі опери й балету. Сьогодні, 26 травня, вона диригуватиме оперу за мотивами драми Івана Франка "Украдене щастя".

Більше про роботу над оперою, підтримку України й створення Ukrainian Freedom Orchestra Кері-Лінн розповіла Суспільному.

Канадська диригентка з українським походженням розпочала кар'єру майже тридцять років тому. За цей час Кері-Лінн Вілсон виступила в Королівському оперному театрі, Баварській державній опері та Метрополітен-опера. Два роки тому диригентка почала вивчати українську мову і приїжджати до України з проєктами.

Прабатьки Кері-Лінн Вілсон родом із Чернівців, а сама вона виросла в провінції Вінніпег у Канаді.

"Я почуваюся вдома в Україні. Якщо я із Канади, то я українка. І коли я була маленька, я танцювала під українську музику", — каже Кері-Лінн.

Диригувати у Львівському національному театрі опери і балету маестро буде втретє. Цього разу вона обрала оперу українського композитора Юлія Мейтуса за мотивами драми Івана Франка "Украдене щастя".

"Вони грають так гарно, це оперний репертуар. Юлій Мейтус — це геніальна музика. Львівська опера найкраща", — розповідає Кері-Лінн.

У 2022 році диригентка створила Ukrainian Freedom Orchestra, який складається з українських музикантів. Колектив здійснив два тури у Європі та Америці. Минулого року у Варшаві Кері-Лінн ініціювала виконання Дев'ятої симфонії Бетховена українською мовою.

"Оркестр виражає за допомогою музики все, що ми відчуваємо. Все, що відчуває Україна. А це страх, злість, краса, і ми відчуваємо так багато любові в цей самий час. І ми це все виражаємо в музиці, тому що музика набагато сильніша, ніж слова", — каже диригентка.