У Львові відбувся "Форум російської опозиції": Садовий звернувся до правоохоронців

Доповнено
"Форум російської опозиції на підтримку України" у Львові. Facebook/Ілля Пономарьов

У Львові 22-23 травня відбувся "Форум російської опозиції на підтримку України". Мер Львова Андрій Садовий звернувся з цього приводу "у відповідні органи".

Сьогодні, 23 травня, о 17:00 мер Львова Андрій Садовий опублікував пост на Telegram-каналі про те, що в місті нібито триває "Форум російської опозиції".

"Пишуть, що у Львові сьогодні працює форум якоїсь російської опозиції. Учасники нібито Ходорковський, Каспаров, Фейгін, Шендерович та інші прізвища, мені не дуже відомі. Хто знає, це якийсь жарт? Запит у відповідні органи вже відправив", — каже міський голова.

Інформацію про проведення форуму підтвердив на Facebook-сторінці ексдепутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов, якого пов'язують з діяльністю легіону "Свобода Росії".

"Львівський "Форум російської опозиції" пройшов на найвищому рівні. Було понад 40 учасників від провідних опозиційних об'єднань. У роботі взяли участь представники всіх трьох добровольчих батальйонів. Були також представники Офісу президента України та Верховної Ради. На форумі вирішили створити постійну організаційну структуру для підтримки силового опору", — заявив Ілля Пономарьов.

За словами Іллі Пономарьова, за підсумками "Форуму російської опозиції на підтримку України" розробили "Львівську резолюцію". У ній йдеться про підтримку присутніми росіянами "формули миру", яку запропонував Володимир Зеленський, про необхідність зміни політичного режиму в Росії, завершення війни, повернення Україні окупованих територій та звільнення військовополонених.

У Службі безпеки України у Львівській області повідомили Суспільному, що наразі не мають інформації про цей захід.

Згодом на сайті Головного управління розвідки опублікували повідомлення, де підтвердили факт проведення форуму у Львові. Також там йдеться, що начальник ГУР Кирило Буданов "підтримав проведення подібного заходу як одного з проявів боротьби проти кремлівської диктатури, що також сприяє перемозі України над державою-агресором".

За даними ГУР в роботі форуму взяли участь представники політичної та озброєної опозиції до путінського режиму, зокрема і делегати від добровольчих підрозділів, які воюють у складі Сил Оборони України.

"Подібні події наближають кінець режиму Путіна та сприяють консолідації усіх сил, метою яких є повалення диктатури в РФ та поразка Кремля у війні проти України", – мовиться у повідомленні.