У Львові нагородили нових Праведників народів світу: серед них родина з Львівщини

Нагородження Праведників народів світу у Львові, 23 травня 2024. Суспільне Львів/Ольга Дейнека

Сьогодні, 23 травня, у Львові нагородили нових Праведників народів світу — родини, які рятували життя євреїв під час Голокосту. Таке звання присвоїли й родині з Львівщини — Михайлу й Анні Комарницьким та їхній доньці Галині.

Суспільне поспілкувалося з донькою Галини Комарницької Марією Ольберт.

Марія приїхала отримати нагороду родини. Розповідає, що її рідні переховували акушерку, яка прийняла пологи також у бабусі жінки:

"Вони переховували Хаву, вона була акушеркою. Через її руки багато дітей народилося, вона і в бабці приймала пологи. Переховували, бо вона знала, що вони її не здадуть, тому городами прийшла до них і вони її три роки тримали. Дуже було небезпечно, тому що в той час дуже багато людей було таких, що здавали".

За словами Марії Ольберт, Михайло та Анна ризикували своїми дітьми — їх у подружжя було вісім.

"Якщо би прийшли, розстріли б всіх підряд. Вони в тяжких умовах ховали її то туди, то сюди: і в сіні ховали, і в підвалі, і в стінах. Де могли, там ховали, але людина вижила", — каже Марія.

Надзвичайний і Повноважний посол Держави Ізраїль в Україні Міхаель Бродський розповів, що нагородою Праведників народів світу відзначають людей, які рятували євреїв під час Другої світової війни:

"Я вважаю, що якби не подвиг Праведників народів світу, то, мабуть, і не створилася б Держава Ізраїль. Ми дуже вдячні, ми вважаємо, що ці люди, Праведники народів світу, вони справжні герої як і України, так й Ізраїлю".

Міхаель Бродський додав, що за даними Інституту пам’яті жертв Голокосту, в Україні є майже 2700 Праведників, але насправді їх кількість значно більша, бо відома не вся інформація про порятунок євреїв.