Везли до України три роки: у Львові експонують "Rolls-Royce" 1970 року

У львівському музеї "Ретро Гараж" можна побачити новий експонат – автомобіль "Rolls-Royce Silver Shadow" 1970 року випуску. Автівка належить приватному колекціонерові Романові Тимчишину.

Більше про експонат колекціонер розповів Суспільному.

"Тут все оригінальне, ніяких модифікацій не відбувалося – ні технічних, ні зовнішніх. Багато хто дивується насправді, що тут багато сучасних рішень: електропідйомники, сидіння, кондиціонери, коробка-автомат. Але це все заводські рішення. Тим самим даний автомобіль "Rolls-Royce" в ті часи й відрізнявся своєю технологічністю", — розповідає Роман.

У колекції чоловіка вже дев’ять ретро-машин. Усі авто, крім одного, він придбав за кордоном. Щоби ввезти "Rolls-Royce", знадобилося три роки, каже Роман:

"Це "Rolls-Royce Silver Shadow", перша модель, 1970 року. Був придбаний у Великобританії напряму з рук попереднього власника. Придбаний був він ще десь три роки тому. В мене зайняло три роки, щоб його можна було в Україну, до Львова транспортувати, привезти згідно з законодавством".

"Ретро Гараж" — частина львівського історичного музею. В ньому приватні колекціонери експонують свої авто.

"Наймолодший експонат в нас 1986 року, це теж вже є немолодий. А найдавнішому експонату вже поза 90 років. Це автомобіль "Citroen". Один з найцікавіших – той, що в нас недавно прибув, це, власне, "Rolls-Royce". А найдавніший, який мені найбільше подобається – це "Citroen", якому, як я вже казав, понад 90 років. Він працює, він на ходу, їздить, має свій рідний двигун і бере участь у різних ретро-заходах".

"Ретро Гараж" працює щодня, крім понеділка, з 10:00 до 18:00.