"Ухвалили складне рішення". Львівський притулок "Домівка врятованих тварин" планують закрити

Домівка врятованих тварин. Facebook/Домівка врятованих тварин

Львівський притулок "Домівка врятованих тварин" планують закрити. Там розпочали процес ліквідації центрів порятунку. Причиною такого рішення називають великі витрати, а також борги за їжу та лікування тварин.

Про це на Facebook-сторінці оголосив керівник притулку Орест Залипський.

"Ми більше не в силах затримувати зарплатню по 1-1,5 місяці, накопичувати борги 200-300 тисяч за лікування тварин, мати постійні борги за їжу для тварин. Ми ухвалили дуже складне для нашої команди рішення: ми повністю зупиняємо прийом усіх тварин та починаємо працювати над ліквідацією наших центрів. Якщо говорити прямою мовою — ми закриваємо "Домівку врятованих тварин", — каже Орест Залипський.

За його словами, вже рік притулок перебуває у режимі виживання, адже постійних спонсорів немає, а тих грошей, які донатять люди, бракує на функціонування центру порятунку.

"Ми витрачаємо гроші на вивіз сміття, на зарплату, на матеріали, на якісну їжу для тварин, на ліки, на ветеринарів, на паливо, на ремонт автомобіля, на вакцини, на обробки, на миючі засоби, на антисептики, на рукавички, на відра, на віники, на швабри. Ну це тільки такий поверхневий список того, на що йдуть гроші притулку", — пояснює Орест Залипський.

Зараз у "Домівці" проживає понад 1500 тварин. Керівник центру розповів у коментарі Суспільному, що будуть шукати для них хороші умови.

"Ми будемо намагатися якомога більше тварин роздати. Це птахи, коні, корови, двісті кіз, це лисиці, єноти, собаки коти. Думаємо, ми їм знайдемо якесь хороше місце. З екзотики — ми говоримо з німцями, поляками, щоб передати в якісь хороші реабілітаційні центри, бо в Україні немає, де їх подіти насправді. Інших будемо намагатися тут прилаштовувати. Ми віддаємо всіх тварин: і ті, що в місті, і ті, що за містом", — каже Орест Залипський.

А обладнання передадуть у центри, які цього потребують.

На закриття притулку відреагував перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко:

"Щодо закриття "Домівки врятованих тварин". Орест Залипський та команда роблять роками надважливу працю, аби рятувати тварин. З нашого боку зробимо все, аби вони продовжили свою роботу. Щойно говорив з Орестом. В понеділок зустрічаємось і визначимо напрямки, по яких будемо допомагати. Оресте, дякую за те, що робите!"