"Доглядали як за маленькою дитинкою": на Львівщині подружжя вирощує крафтову полуницю

Світлана та Ігор Бегей виграли грант і вирощують полуницю у власному крафтовому господарстві на Львівщині. Цьогоріч через сприятливу погоду вони почали збирати ранню полуницю на 20 днів раніше ніж зазвичай.

Про це Світлана й Ігор розповіли Суспільному.

За їхніми словами, господарство сімейне — подружжя працює самостійно й не наймає працівників додатково. Через розташування й не завжди сприятливу погоду Світлана й Ігор починали вирощувати полуницю під накриттям, а зараз висадили й у відкритий ґрунт.

Ігор Бегей розповідає, що цього року через теплу весну почали сезон раніше на 20 днів. Полуницю подружжя вирощує на крафтовому господарстві в селі Нове Місто.

"Чим крафт відрізняється від масштабного промислового виробництва – це об’ємами, звичайно. Ми ніколи не зрівняємося своїми декількома десятками соток з тим, хто має гектари. Але крафтове виробництво зазвичай маленьке й невеликі партії. Ми маємо можливість відслідковувати повністю весь процес. Це не масмаркет, це крафт, це треба любити", — каже Ігор.

Зараз ягоди вирощують двома способами: у відкритому ґрунті та під накриттям у "весняних тунелях" — конструкціях під плівкою, розказує Світлана Бегей:

"Ми дуже швидко вирішили садити її на пагорби. В першому тунелі в нас на початку росла трава і ріс сад. Ми переорали, руками накладали пагорби, тому що сюди техніка велика не може заїхати. Це все ручна робота, це все малесенький крафт і кожна рослинка була руцями підливана, поки не було крапельного. І ми за цим доглядали як за маленькою дитинкою. Минулого року останній збір у нас був 18 листопада. На вулиці лежав сніг, а ми ще збирали полуницю".

За словами Світлани Бегей, полуницю збирають із ранньої весни до пізньої осені завдяки використанню різних сортів і способів вирощування. Також жінка розповідає, що на господарстві сушать полуницю й виготовляють із неї зефір і пастилу.