У Львівській політехніці з'явиться лабораторія з симулятором роботи атомного реактора

Обладнання для лабораторії з симуляції роботи реактора, яку отримала Львівська політехніка. Центр комунікацій Львівської політехніки

Аргонська національна лабораторія зі США передала Львівській політехніці обладнання для нової лабораторії з симуляції роботи атомного реактора. За основу для обчислень буде третій енергоблок Рівненської АЕС. Таким чином, студенти кафедри теплоенергетики, теплових та атомних електричних станцій зможуть готуватися до роботи на АЕС.

Як повідомили у Центрі комунікацій Львівської політехніки, університет отримав шість контейнерів зі США з обладнанням для нової лабораторії. Це обладнання дає можливість комп’ютерно симулювати процеси в атомному реакторі. Завдяки цьому студенти зможуть якісніше готуватися до роботи на АЕС.

"За основу для обчислень комп’ютер бере третій енергоблок Рівненської АЕС. Кожний реактор унікальний, оскільки їх виготовляють індивідуально й у дуже обмежених кількостях, а технологію щороку вдосконалюють", — йдеться у повідомленні.

Лабораторія стане третьою в Україні. Перші дві є в Одеській та Київській політехніці. За словами професора Михайла Семерака, таким чином усі кафедри, які готують спеціалістів з експлуатації АЕС, будуть забезпечені такою лабораторією.

Там буде 15 місць для студентів. Вони зможуть змінювати параметри у програмі й отримувати обраховані показники роботи реактора.

"Усі ці процеси можна проаналізувати просто в аудиторії. Можна буде побачити, що відбудеться, якщо ми змінимо параметри, — чи приведе це до доброго чи поганого, — пояснює Михайло Семерак.

Наразі у політехніці облаштовують приміщення для майбутньої лабораторії, а наступного тижня встановлюватимуть техніку.