Львівські нейрохірурги видалили уламок міни з мозку 9-річного хлопчика з Херсона

Михайлик Воловиков у дитячій лікарні святого Миколая. Пресслужба Першого ТМО Львова

Михайлик Воловиков — з Херсона. 31 грудня 2023 року він отримав поранення голови під час мінометного обстрілу міста, а його 11-річний друг загинув на місці. Уламок міни, який застряг у мозку Михайлика на глибині п'яти сантиметрів, видалили у львівській дитячій лікарні святого Миколая.

Про це повідомили у пресслужбі дитячої лікарні святого Миколая.

Першу хірургічну допомогу Михайликові надали у Херсоні, а операцію з видалення уламків роздробленого черепа провели в Миколаєві. Уламок міни в головному мозку хлопчика лікарі залишили на місці.

Після операцій у Михайлика була знерухомлена рука, нога й пів обличчя. Перші кроки хлопчик зробив за місяць після поранення, а за кілька місяців щоденної реабілітації почав підіймати ліву руку.

Згодом у Михайлика почалися судомні напади й батьки звернулися до Центру нейрохірургії та хірургічного лікування епілепсії Дитячої Лікарні Святого Миколая. Львівські медики взялися за операцію.

"Ми з командою ухвалили складне рішення. Нам потрібно було знайти та видалити маленький шматочок металу на глибині 5 сантиметрів у мозку та ще й в дуже вузькій зоні. Це приблизно як шукати голку у копиці сіна. А через небезпечну ділянку, в якій зупинився уламок, ми могли ще й зачепити важливі функціональні зони. Хлопчика могло повністю паралізувати", — каже дитячий нейрохірург Михайло Логва.

За допомогою мікроскопа й системи нейромоніторингу лікарі дісталися потрібної ділянки головного мозку й витягли восьмиміліметровий уламок міни. Під час операції медики закрили відсутню частину черепа титановою пластиною.

За декілька днів хлопчик опритомнів. Операція минула успішно й рухові функції не погіршилися. Наразі з Михайликом працюють фізичні терапевти й психологи.