У Львові вшанували пам'ять жертв Другої світової війни

Сьогодні, 8 травня, у Львові вшанували памʼять загиблих у Другій світовій війні. До пам’ятного хреста на місці колишнього концентраційного табору "Шталаг-328" поклали квіти й лампадки, а також провели панахиду.

Більше про концтабір Суспільному розповів головний спеціаліст формування Національного архівного фонду Державного архіву Львівської області Володимир Зілінський.

"Шталаг-328" — табір для військовополонених, який створили німці. Протягом 1941-1944 років тут утримували 284 тисяч військовополонених. Понад 140 тисяч в'язнів вбили або закатували.

"На території одного квадратного метра на цитаделі утримували десятки тисяч людей: італійці, французи, бельгійці, дуже багато представників Червоної армії. Серед них було дуже багато українців, тому тут важливо говорити про український контекст в першу чергу. Серед червоноармійців було багато українців, які загинули, були випадки дуже сумні, доходило деколи до канібалізму й тому подібне", — розповідає Володимир Зілінський.

Цьогоріч 8 травня – єдина дата, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує пам’ять загиблих у Другій світовій війні.

"Наш голова товариства казав, що тут люди так голодували, що їли листя з дерев. Ми маємо пам’ятати й приходити, поки маємо силу і наснагу", — каже місцева жителька Леся Цюпка.