Благодійний проєкт "Підрозділ "Гав!". Як у Львові будуть готувати собак для військових

У Львівському дитячому еколого-натуралістичному центрі готуватимуть собак для військових. Там розпочали спеціальний благодійний проєкт і назвали його "Підрозділ "Гав!". Собак готуватимуть для пошуку вибухівки й допомоги у розмінуванні.

Про це Суспільному розповів керівник центру Ігор Антахович.

Зараз у центрі є перший вихованець – двомісячний Джеммі. Спанієль близько шести місяців перебуватиме у центрі під керівництвом Віктора Червоного. Раніше чоловік 30 років був кінологом у Львівському прикордонному загоні. Тож має відповідні навички й тепер готуватиме службових собак.

Також у центрі чекають потомства від двох собак – спанієлів Бонні та Бембі. Саме спанієлів обрали для цього проєкту за товариський характер, здатність до тренувань і пошуку.

"Треба буде багато і собак, і фахівців для проведення розмінувань тих територій, де є багато мін. І собаки дуже допомагають в цьому питанні. Є такі міни, от міношукачі можуть знайти метал, а є пластикові, які може знайти й почути тільки собачка своїм нюхом", — пояснює Віктор Червоний.

В межах проєкту собаки перебуватимуть у центрі 7-8 місяців — це перший етап підготовки, на якому зможуть розуміти чи матиме собака схильність до служби. Згодом їх безкоштовно передаватимуть у військо – прикордонникам, ДСНС, Нацгвардії тощо.

Загалом проєкт буде мати два напрямки – окрім роботи із тваринами, там навчатимуть основам кінології вихованців дитячого екоцентру.

"Будь-яка службова собака – для розмінування чи для інших цілей роботи у військах, потребує як мінімум рік підготовки. Плюс ще рік її треба вирощувати: отримати цуценя і виростити. Це перша проблема і друга — це кадри. Так ми задумалися над тим, щоби зосередитися на підготовці службових собак, службових якостей і дітей орієнтувати на те, щоби після закінчення нашого навчання вони могли потім служити саме за цією спеціальністю", – каже Ігор Антахович.

До проєкту підготовки собак для військових можуть долучитись всі охочі та стати волонтерами, або ж придбати корм для тварин чи пожертвувати для цього гроші.