Львівські медики відновлюють обличчя 20-річній дівчині з Луганщини

20-річна Анна Котова. Обличчя та тіло дівчини посікли уламки, внаслідок ракетного удару російської армії по Дніпру 14 січня 2023 року. Пресслужба Першого медичного об’єднання Львова

Львівські пластичні хірурги відновлюють обличчя 20-річній Анні Котовій з Луганщини. Після повномасштабного вторгнення дівчина переїхала до Дніпра. У 19-й день народження Анни російська ракета влучила у будинок, де жила дівчина. Уламки скла посікли її тіло та обличчя.

Про це повідомили у пресслужбі Першого медоб’єднання Львова.

Зараз Анні 20 років. Дівчина родом із Сєвєродонецька, що на Луганщині. Після повномасштабного вторгнення Анна зі своїм хлопцем переїхала до Дніпра. 14 січня 2023 року, в день народження Анни, російська ракета влучила в сусідній під’їзд. Анна пригадує, що в момент влучання, якраз приймала привітання телефоном.

"До мене зателефонувала троюрідна сестра. Я вийшла на кухню. Ми розмовляли по відеозвʼязку. В екрані я дивилась на власне зображення і думала: яка я гарна. Тоді я востаннє бачила себе з двома очима", – розповідає Анна.

Анна Котова. пресслужба Першого медичного об’єднання Львова

Ударна хвиля пошкодила вікна й уламки посікли тіло та обличчя дівчини. Один із них — застряг в міліметрі від сонної артерії.

"Дніпровські лікарі вчасно витягли небезпечний предмет і таким чином врятувати життя молодої жінки. А от ліве око зберегти не вдалося. Після України дівчина продовжила лікування в Австрії, де для неї виготовили очний протез", – повідомили у медзакладі.

Анна Котова. пресслужба Першого медичного об’єднання Львова

Наразі на обличчі та тілі Анни є сліди від поранень – рубці та шрами. Львівські пластичні хірурги проконсультували пацієнтку, склали план лікування та виконали перший етан лазерного шліфування рубців на тілі. Ця процедура стимулює вироблення колагену та маскує дефекти шкірних покривів. 

Процес шліфування рубців. пресслужба Першого медичного об’єднання Львова

20-річна Анна мріє про пишне весілля, гостей та сукню. Її хлопець Денис зробив їй пропозицію, коли дівчині гоїли рани в українських шпиталях. І тепер Анна сподівається, що завдяки львівським медикам її мрія нарешті здійсниться.