Різка зміна температури: чи вплинули заморозки на городину на Львівщині

У середині квітня на Львівщині теплій погоді прийшло на зміну похолодання. У другій декаді місяця в області фіксували дощі, місцями з мокрим снігом, град, а також заморозки.

Як це вплинуло на городину та коли настане потепління, дізнавалося Суспільне.

Галина Сілаєва родом з Луганщини має 40 соток землі у Львівській області. Жінка вирощує овочі, фрукти та ягоди. Розповідає, коли було потепління, посадила картоплю, моркву, редиску, а також помідори та перець у теплиці.

"Коли ми садили картоплю, десь у неділю, було тепло і земля прогрілася, зробили город. У нас тракторці є такі маленькі і люди садять ними, бо то тяжка праця ходити з відрами, шукати то все, тягати. Ми за пів години посадили бульбу, в теплу землю посадили. Нічого не зашкодить, ніякий мороз, того що загортає трактор гарно, трактор садить і трактор загортає. Садили тепличку на початку квітня — то вже і морквочка посходила, редиска вилізла. Огірки посадила — агроплівкою накрила. Для проби садила. Як не вродить — досадимо", — розповідає Галина Сілаєва.

Город Галини Сілаєвої. Суспільне Львів

Також господиня посадила дев'ять молодих дерев.

"Посадили і персики, і сливи, і абрикоси. Абрикоса вона дуже вередлива, але я ще не бачу, щоб померзла, але трохи квіт був, дивлюся, що є зав’язі. Вона родить з ранньої весни до заморозків", — говорить жінка.

Галина Сілаєва у домашньому саду. Суспільне Львів

Доцент кафедри садівництва та овочівництва університету природокористування Ігор Дидів каже, зниження температури критично не вплинуло на городину.

"Ми є свідками зміни клімату, коли в лютому +18 градусів, а в квітні 0, +2, +4 градуси. Культури по-різному реагують на зміни температури. Проте хочу заспокоїти всіх, оці понижені позитивні температури ніяким чином не впливають негативно на те, що вже росте. Так призупиняється ріст, вегетація, але рослини живуть. Температура підніметься — і рослини немовби "вибухнуть". Вологи їм достатньо, їм треба тепло і швидко буде рости. Ми будемо з овочами", — пояснює науковець.

За словами начальниці відділу метеопрогнозів Львівського гідрометцентру Олени Смалюх, невдовзі похолодання відступить. Ще декілька днів в області дощитиме, а потепління слід очікувати після 26 квітня.