У 2024 році День міста Львова відзначать 27-28 квітня: які заходи відбудуться

Урочистості до Дня міста у Львові 6 травня 2023 року. Суспільне Львів

Цьогоріч День Львова планують відзначити на наступні вихідні — 27 та 28 квітня. У 2024 році місту виповнюється 768 років. З цієї нагоди у Львові проведуть кілька заходів, присвячені захисникам України.

Як повідомили у пресслужбі Львівської міської ради, День Львова завжди прив'язують до Дня святого Юрія, який є покровителем міста. Традиційно усі святкування відбувалися у найближчі вихідні після цього дня. Зважаючи на те, що за новим календарем, на який перейшли УГКЦ та ПЦУ, День святого Юрія відзначатимуть 23 квітня, День міста припадає на 27-28 квітня.

"Як і минулого року День міста ми не будемо грандіозно відзначати. Весь лейтмотив відзначення буде присвячений нашим воїнам, захисникам. До традицій обрання почесних громадян Львова чи урочистої ходи центром міста ми повернемося після нашої перемоги. В час війни ми дякуємо наших військовим за захист і за те, що завдяки їм наше місто має змогу відзначали 768 річницю", – каже заступниця міського голови Львова з гуманітарних питань Ірина Кулинич.

Програма Дня міста у 2024 році

У п'ятницю, 26 квітня, родинам військових, які захищали Україну, вручатимуть відзнаки "Почесний знак Святого Юрія" (посмертно).

У суботу, 27 квітня, на площі Ринок відбудеться урочиста церемонія винесення прапорів військових та оборонних структур України. Так хочуть нагадати про подвиги українських бойових підрозділів.

У неділю, 28 квітня, на площі Ринок відбудеться концерт військового оркестру Академії сухопутних військ. Також у цей день на території шкіл Львівської громади учні разом із батьками і вчителями проводитимуть благодійні ярмарки. Зароблені гроші скерують на допомогу військовим.

Крім того, на вихідні охочі зможуть відвідати низку подій в межах програми "Львів — місто весни". Зокрема, Фермерський ярмарок, "Lviv Craft Fest", музичні перформанси, поетичні вечори, майстерки з малювання квіткових картин і оздоблення вербової гілки. Повну програму можна переглянути за посиланням.