В Україні заборонили діяльність проросійської партії "Соціал-патріотична асамблея слов'ян"

Будівля суду. Facebook/Восьмий апеляційний адміністративний суд

Восьмий апеляційний адміністративний суд Львова заборонив в Україні діяльність "Соціал-патріотичної асамблеї слов'ян" (СПАС). Керівник цієї партії Едуард Коваленко переховується від правосуддя на тимчасово окупованих територіях Херсонщини.

Як повідомили на Facebook-сторінці Служби безпеки України, після початку повномасштабного вторгнення члени "СПАСу" розосередились по тимчасово окупованих територіях в різних областях України. Зокрема, очільник партії Едуард Коваленко виконує завдання ФСБ на т. о. території Херсонської області.

"За вказівкою російської спецслужби він та його партійні соратники публічно виступають на підтримку агресивної війни проти України. Там вони агітують місцевих жителів підтримати агресора та приєднуватись до лав його окупаційних угруповань. Також прихильники рашизму виступають перед російськими ЗМІ нібито від імені "пересічних громадян" України та виправдовують воєнні злочини РФ", — йдеться у повідомленні.

Раніше, у вересні 2022 року, слідчі СБУ заочно повідомили про підозру Едуарду Коваленку за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану за попередньою змовою групи осіб. Обвинувальний акт вже скерували до суду.

Зараз правоохоронці працюють над тим, аби притягнути проросійського політика та його спільників до відповідальності за злочини проти України.