На Львівщині священник разом з волонтерами збирає дрони для ЗСУ

На Львівщині священник спільно з волонтерами збирає дрони для військовослужбовців. На їхньому рахунку вже більше сотні безпілотників. Зараз волонтери готують для відправки на фронт чергові тридцять дронів. Отець Михайло разом з волонтерами особисто доправляє допомогу військовим на передову.

Отець Михайло розповів Суспільному, що навчився складати дрони по відео з інтернету.

"Ідея в нас виникла, коли ми поверталися якийсь раз з нашої поїздки з фронту і з хлопцями говорили, що є велика потреба в дронах і потрібно знаходити, де їх купляти. І тоді запропонували, а давайте попробуємо самі зібрати, там нічого такого складного немає, можна навчитися", — розповідає голова ГО "Апостольська чота" отець Михайло.

Отець Михайло (по центру) з волонтерами збирає дрони. Суспільне Львів

Волонтер Андрій Шийовець каже, після численних спроб та помилок перший їхній дрон нарешті полетів. Тепер їх роблять масово.

"Я закінчував спеціальність "Програмування", то трошки щось розумію, але ж, розумієте, що дрони ніхто раніше не робив, то було непотрібно. Але зараз такий час, що хлопцям потрібні дрони і техніка потрібна, то стараємось щось робити. Тут маєте плати, відеоплати, камери, бувають камери ще з нічним баченням, але вони дорожчі, але як отець говорив, якщо потрібно — під замовлення. А так стараємось зробити такі, щоб добре прилетіли по москалях", — говорить Андрій Шийовець.

Священник з волонтерами вже склали понад сотню дронів та доправили їх на фронт. Комплектуючі купують за благодійні гроші.

"Такий дрон один виходить десь 12 тисяч гривень. Бо якщо дивитися в інтернеті, вже де продають готові дрони, то вони по 20-25 тисяч з хорошими комплектуючими" — каже отець Михайло.

Дрон, який виготовила команда. Суспільне Львів

За словами священника, чимало дронів, які вони зробили, вразили російську техніку.

"Потім вони нам звітують, дякують нам, кажуть, що хороші дрони. І якщо є успішно пропрацьована операція по обороні держави і по стримуванню ворога, то вони нам закидають ці ролики, що і ворожа техніка броньована і легкова також були вражені власне тими дронами", — зазначає голова ГО "Апостольська чота".

Священник і волонтери не лише складають нові дрони, але ремонтують зламані, зокрема і так звані "трофейні".

"Коли ми приїжджаємо до наших хлопців, вони нам віддають їх трофейні, десь в сітку замотався, десь вони його збили РЕБом і він впав, але ми їх не використовуємо як трофейні, а справляємо. І ми повертаємо його бумерангом до ворога, який запускав по наших військових власне. Щоб трохи вселити в нього наш український дух, з "Червоною калиною" він відправляється", — додає отець Михайло.

Ще до Великодня отець Михайло разом з волонтерами планує поїхати на фронт, аби відвезти бійцям 30 нових зроблених дронів та іншу допомогу. Водночас триває збір грошей на деталі та комплектуючі для нових дронів.