Львівські пластуни відзначили 112 річницю Дня першої Пластової присяги

Урочисте святкування 112 річниці Пласту, 13 квітня 2024. Пресслужба Львівської міської ради/Роман Балук

Сьогодні, 13 квітня, пластуни Львова зустрілися на церемоніалі з відзначення Дня першої Пластової присяги. Цьогоріч організація святкує свою 112 річницю від свого заснування.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Днем народження організації вважають день складання першої Пластової присяги. Це сталося 12 квітня 1912 року у Львові. Під час святкування сьогодні, 13 квітня, провели урочисті пластові церемоніали: пов’язали хустки пташат і новаків, склали пластову присягу, відзначили пластунів.

Пресслужба Львівської міської ради

"Ця ініціатива відображає єдність пластунів по всьому світу та відданість принципам, традиціям та цінностям руху. Сьогодні, в часі війни, пластова присяга є пам'яттю про тих, хто віддав своє життя за батьківщину, і обіцянкою майбутнім поколінням боротися за незалежність України", — йдеться у повідомленні.

Вчора, 12 квітня, пластуни відвідали Личаківське кладовище й вшанували полеглих.

Пресслужба Львівської міської ради

"Для нас ця подія є дуже знаковою саме у День відзначення першої Пластової присяги, адже ми присягаємо на вірність Україні та допомозі іншим. Вчора ми вшанували памʼять тих, завдяки кому маємо змогу святкувати своє 112-річчя. Кожен з них до останнього подиху був вірним Богові та Україні, як і пообіцяв під час пластової присяги. І в найважчий для країни час став на її захист. На жаль, уже 54 пластуни віддали своє життя за незалежність нашої держави", — повідомили в ЛММГО "Станиця Львів Пласту – Національної скаутської організації України".