У селі Куткір Красненської громади на Львівщині селяни сортують сміття і здають сировину. Зібрані гроші — перераховують на допомогу Збройним силам України.

Суспільне поспілкувалося з організаторкою ініціативи Галиною Ковальчук.

Галина Ковальчук — місцева бібліотекарка. Ініціативу із сортування сміття жінка започаткувала, коли позбувалася російської літератури з фонду читання. Про збір сировини вона завчасно повідомила односельцям у соцмережах.

"Коли зрозуміла, що то можна так не тільки макулатурою працювати, і напевно стихійні сміттєзвалища — проблема не тільки нашого регіону, я вирішила, що спробую, вдасться чи ні. Є в селі контейнери і їздить сміттєвоз, забирає сміття з-під будинків", — каже Галина Ковальчук.

Місцева жителька Ірина Котюк розповідає, як у селі збирали сміття:

"Ходили й збирали, чистили навколишнє середовище, щоб було чисте довкілля наше, щоб наш Куткір процвітав, щоб був чистенький".

Збір сміття в селі Куткір.

Галина Ковальчук каже, що тільки з однієї вулиці вдалося зібрати на 1355 гривень.

Це вже четвертий збір сміття в селі. Вперше, коли Галина здавала на макулатуру російські книги, до неї долучились інші люди — тоді зароблених грошей вистачило на дрон.

Виручені гроші жінка надсилає волонтерці Марії Бужович. Вона почала волонтерити після початку повномасштабної війни. Марія показує людей і дітей, які своїми ініціативами допомагають закривати збори.

"Від військових маємо різні запити, не лише дрони. Від харчування і до дронів, це й автівки, й ремонт автівок, і колеса, і сітки маскувальні. Ми закупляємо тканину, ріжемо і зшиваємо, залежно від розмірів, які хлопці потребують", — розказує Марія Бужович.

Збір сміття в селі Куткір.

За попередні збори виручили майже 12 тисяч гривень. Галина планує організовувати й інші волонтерські ініціативи. Розповідає, що минулого року так зібрали яблука в громадському саду на понад 20 тисяч гривень.