"Ми зацікавлені в людях, які готові йти боронити Україну” — командир роти “Гонор”

Львів’янин Олександр Ябчанка очолив роту "Гонор" батальйону "Вовків Да Вінчі". Наразі йде формування роти. Також у Львові працює рекрутинговий центр "Вовків Да Вінчі".

Про це в ефірі "Суспільне. Студія" розповів командир роти "Гонор" Олександр Ябчанка.

Рекрутинговий центр, як пояснює військовий, це не центр, де мобілізують людей. Тут лише пропонують вступати до Сил оборони, зокрема батальйону “Вовки Да Вінчі”. Охочі заповнюють анкету, або залишають свої дані, а далі приходять на співбесіду.

“Це як співбесіда на роботу. Якщо ви прийшли, це не означає, що ви потрапите у батальйон, бо є співбесіда і є відбір. Але якщо ви вже прийшли, то з високою долею ймовірності, ви нам підходите, бо ми шукаємо людей, які свідомо йдуть захищати Батьківщину”, — каже Ябчанка.

Рекрутинг, за словами командира, станом на зараз, для батальйону є ключовим джерелом нових людей.

"Мобілізація і момент примусу — він необхідний. Наша держава мусить вижити. Якщо до нас потраплять мобілізовані, до них буде ставлення таке ж, але найбільше розраховуємо на рекрутинг", — зазначає військовослужбовець.

Та додає, що призовники йдуть до підрозділу, який має чималий бойовий досвід, але коріннями — з добробату.

“Ти йдеш туди, де рівний рівному. Звісно, це армія, це структура, але в нас не буває історій, коли командир сидить далеко і віддає накази умовно стрілками на карті. Ми воюємо, як рівні з рівними.”

Також військовий зазначає, що батальйон “Вовки Да Вінчі” завжди застосовував у практиці всі інновації, які були від початку цієї війни.

"Що було інноваційного в цій війні, ми використовували. Зокрема, якщо йдеться зараз про наземні роботизовані комплекси, вони в нас вже є. При нашому батальйоні є експертне середовище за усіма напрямками бойових дій переднього краю".

Щодо вимог, то за словами Ябчанки, хороші фізичні дані призовника і досвід володіння зброєю — це як додаткові плюси, а основним є готовність навчатися. Командир зазначає, що особисто прийматиме усіх охочих.

"Я особисто піду в середовище, дивитимусь людям в очі та розповідатиму, як ми плануємо воювати", — каже військовослужбовець.

Також наголошує, що якщо людина отримує повістку, то теж може у військкоматі зголоситись служити у батальйоні.