П'ять екологічних об'єктів Львівщини отримали природоохоронний статус

Першоцвіти у Стрийському парку, 29 лютого 2024. Фото: Суспільне Львів

Вчора, 29 лютого, під час сесії Львівської обласної ради, п'ятьом об'єктам природно-заповідного фонду присвоїли природоохоронний статус. Також депутати проголосували за збільшення площі заповідного урочища "Катина".

Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОВА.

"Цей статус сприятиме забезпеченню належного природоохоронного режиму, підтримання екологічного балансу території, підвищення екологічної свідомості населення та дозволить обмежити діяльність, яка б могла пошкодити чи знищити їх, а відтак і зберегти для майбутніх поколінь", — йдеться у повідомленні.

Його отримали такі об'єкти:

  • пралісові пам’ятки природи місцевого значення "Секул", "Багнувата", "Кичера Кропивина" та "Кийовець" площею 159,2 га в межах філій "Сколівське лісове господарство" й "Самбірське лісове господарство" державного підприємства "Ліси України";
  • ботанічний заказник місцевого значення "Мокрий діл" площею 21,8 га в межах філії "Золочівське лісове господарство" ДП "Ліси України".

Ці об'єкти — єдине місце зростання еритронія європейського. Рослина занесена до Червоної книги України з природоохоронним статусом виду "рідкісний".

Також депутати підтримали збільшення площі заповідного урочища "Катина" на 4 гектари в межах філії "Самбірське лісове господарство" ДП "Ліси України". Це потрібно для збереження пралісових ділянок віком понад 130 років.

"Території, які стали об’єктами природно-заповідного фонду не лише зберігають цінні природні ресурси, а й виконують важливу функцію для наукових досліджень та екологічної освіти. Також вірю, що ці території стануть місцем, де можуть поселитися червонокнижні птахи, такі як чорні лелеки, бо ареали їх поширення – це вікові насадження без антропогенного навантаження", — каже т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОВА Оксана Війтик.