На Львівщині відбулася наймасовіша в Україні й за кордоном коляда з різдвяною зіркою

Коляда у Мшанці, 13 січня 2024. Фото: Суспільне Львів

Сьогодні, 13 січня, у селі Мшанець на Львівщині відбувся зʼїзд вертепів та коляд. Під час заходу встановили Рекорд України з виконання коляди “Там во Бахмуті", автором якої є тернополянин Олег Вітвіцький.

Про це Суспільному розповів ініціатор події отець Роман Гром.

Акція "Різдвяні пташки" – ініціатива священників Романа Грома із Мшанця й Івана Галя, капелана 80-ї ДШБ.

Коляда у Мшанці, 13 січня 2024. Фото: Суспільне Львів

"Ідея акції "Різдвяні пташки" виникла в мене кілька місяців тому. Я довго з нею боровся, роблю я її чи не роблю, бо розумів, що емоційно й ресурсно треба затратити, але потім зрозумів, що все-таки нашим військовим треба більше, ніж нам. Ми співпрацювали з отцем Іваном Гальом. На цей час нам вдалося зібрати 250 учасників і ми назбирали 4,7 мільйона гривень. Мета – об'єднати найбільшу кількість вертепів і коляд навколо збору на дрони для 80 бригади і це вдалося", — розповів Суспільному отець Роман.

У заході взяло участь 1259 колядників у складі 105 вертепів. На дрони для 80-ї десантно-штурмової бригади наразі вдалося зібрати 4,7 мільйона гривень.

"Ми їх [зірки] виготовляли, вони зроблені в кольорах 80 бригади. Це є ознакою приналежності до цієї акції. Також всі, хто бачили ту зірку, знали, що діти збирають на дрони. Було близько десятка закордонних вертепів, це Америка, Англія, Іспанія, Італія, Канада", – каже отець Роман про зірки, з якими колядували учасники.