На Львівщині зросла кількість травмованих через ожеледицю

У травмпункті лікарні святого Пантелеймона зросла кількість пацієнтів, які травмувались через ожеледицю. Впродовж вихідних туди звернулись 48 пацієнтів. Вісьмох з них госпіталізували.

Про це Суспільному розповів завідувач приймального відділення лікарні святого Пантелеймона Сергій Іщук.

Галина Степурко з села Сороки-Львівські травмувала ногу вранці, 8 січня, через ожеледицю, коли проводжала дитину в школу.

"На льоду посковзнулася, нога вивернулася та й все. Болить, пече, біль шалений, зразу звернулась в травмпункт", — каже пацієнтка.

Галина Степурко. Фото: Іванка Дусько/Суспільне Львів

Також через негоду травмувала ногу львів'янка Юлія Ковалко. Дівчина послизнулась на проспекті Чорновола, виходячи з супермаркету.

"Якісь люди перехожі викликали швидку, бо я спочатку подумала, що я зламала руку, бо вдарилась рукою об асфальт. Боліла більше рука і вже потім, коли хотіла встати, почула, що болить нога. Лікарі сказали, що від перелому врятувало то, що досить так чоботи тримали гомілкостоп, тому тільки вивих, на щастя", — розповідає Юлія Ковалко.

Юлія Ковалко. Фото: Іванка Дусько/Суспільне Львів

Загалом впродовж вихідних у лікарню святого Пантелеймона звернулись 48 пацієнтів, які травмувались на вулиці. З них восьмеро — продовжили лікування у медзакладі.

"Загалом ці пацієнти отримали забої, переломи верхніх і нижніх кінцівок, а також забої обличчя та голови. Зараз вони знаходяться в стаціонарних відділеннях, зокрема це є відділення травматології та хірургії. Загальний стан їхній — середньої важкості, тобто їм зараз не загрожує нічого. Я думаю, протягом 2-3 днів лікування в стаціонарі вони будуть виписані до сімейного лікаря, а надалі лікуватися вже вдома", — говорить завідувач приймального відділення лікарні святого Пантелеймона Сергій Іщук.

За вихідні до лікарень Першого медоб’єднання не звернулось жодного пацієнта з обмороженням.

У Львові рятувальники розгорнули три "Пункти незламності". До прикладу, у пункті на проспекті Чорновола є генератор та "Starlink".

"Люди приходять, п’ють чай, робимо чай, каву, людей наразі не є так багато. Сьогодні було близько 10 людей: заряджали телефони, грілися біля дуйчиків, говорили на свої теми, пили гарячий чай, каву", — каже начальник караулу третьої державної пожежно-рятувальної частини Віктор Гриньків.

"Пункт незламності" на проспекті Чорновола. Фото: Іванка Дусько/Суспільне Львів

Загалом, за даними голови обласної військової адміністрації Максима Козицького, на Львівщині діє понад 850 стаціонарних "Пунктів незламності" та 10 мобільних.