Е-квиток: до Львова приїхав чеський підрядник, який оглядає транспорт

. Суспільне Львів

У Львові працює чеський підрядник, який оглядає рухомий склад львівського транспорту. Це роблять для того, аби зрозуміти як правильно поставити валідатори для майбутнього електронного квитка.

Ігор Мазур працює водієм автобуса вже 21 рік. Розповідає, на електронний квиток чекає давно.

"За дверями, за пасажирами, хто не заплатив, хто заплатив, і за своєю роботою треба пильнувати, ще й пробки. Електронний квиток водію допомагає тим, шо водій не рахує гроші, їде спокійно, за дорогою дивиться. Це і для пасажирів краще, і нам краще", — каже водій автобуса Ігор Мазур.

За словами заступника директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Андрія Білого, в березні цього року міська рада підписала договір з переможцем тендеру на впровадження та обслуговування електронного квитка у місті. Угоду підписали з чесько – український консорціум компаній "Мікроелектоніка" та компанією із програмного забезпечення "SoftServe".

"Усі гарантійні зобов’язання будуть коштувати 11 мільйонів євро за 10 років. Сама інсталяція і запуск — близько 9 мільйонів євро", — каже заступник директора міського департаменту житлового господарства та інфраструктури Андрій Білий.

Зараз у місті працює команда чеських фахівців, яка впроваджуватиме е-квиток. На разі вони оглядають маршрутки, трамваї та тролейбуси для того, аби потім прокласти електромережі всередині і встановити валідатори – тобто прилади для зчитування квитка.

Засновник громадської організації "За якісний транспорт" Святослав Товстига каже, ці роботи мали провести раніше. А перших три роки, які були пілотними уже минули. Тож тепер, за словами Товстиги, Львів оплачує відсотки за використання кредиту, попри те, що Е-квиток ще у майбутньому.

Е-квиток: до Львова приїхав чеський підрядник, який оглядає транспорт. Суспільне Львів

"Ми їх фактично використали неефективно, бо фактично зараз ми мали б вже заходити в автобуси і оплачувати проїзд електронно. Бо ці 3 пілотні роки дають саме на підготовку і реалізацію. Станом на зараз в нас нічого немає, крім кредиту, крім переможця, і підрядної організації, яка насправді мала ці роботи зробити десь два місяці тому", — каже засновник організації "За якісний транспорт" Святослав Товстига.

За словами керівника проєкту запровадження електронного квитка у Львові Романа Лева, така затримка сталась через карантин.

"Фактично COVID-19 зараз затримав це питання на пару місяців. Зрозумійте правильно, для того щоб змонтувати валідатор, не розуміючи, де розташовані ті самі дроти, як правильно його підключити до системи, щоб вони всі взаємодіяли і були підключені майже неможливо. Тому воно мало певні обмеження, але зараз ми вирівнюємо цей графік. Я надіюсь, впевнений, що наступного року львів’яни вже отримають електронний квиток", — каже керівник проєкту Роман Лев.

Скільки коштуватиме проїзд у львівському транспорті після введення електронного квитка поки невідомо.

Що відомо

  • У 2017 році Е-квиток у Львові обіцяли запровадити через 9 місяців. Тобто на початку 2019 року.
  • Згодом дату впровадження перенесли на 2020 рік, а тепер — на 2021.