Водії у ПП "Краківець-Корчова" призупинили голодування: що відомо після перемовин з польськими страйкарями

Доповнено

Сьогодні, 1 грудня, українські водії вантажівок, які очікують на перетин українсько-польського кордону у пункті пропуску "Краківець-Корчова", оголосили голодування. Після перемовин з польськими страйкарями за участі консула, голодування призупинили.

Про це з місця події повідомила кореспондентка Суспільного.

Водії вимагають, аби польські страйкарі пропускали більшу кількість вантажівок.

"Я водій рефрижератора, їду з Клайпеди (Литва, — ред.). Стою вже тиждень. Я потрапляю у пріоритет, щоб ви розуміли. Суть у тому, що машини тентовані везуть вантажі: паливо, наприклад, вогненебезпечні речовини. Ми маємо пріоритет. Ось у черзі 1207 водіїв — це тільки нас, рефрижератори, бензовози", — каже водій Олександр Хіміч.

Водії, які очікують на в'їзд в Україну у ПП "Краківець-Корчова", 1 грудня 2023 року. Фото: Ольга Дейнека/Суспільне Львів

Частина водіїв йшла на переговори до польських мітингувальників, їх не пропустила місцева поліція. Водії вимагають, аби пропускали 14 вантажівок в годину.

ПП "Краківець-Корчова", водії з польськими поліцейськими, 1 грудня 2023 року. Фото: Ольга Дейнека/Суспільне Львів

"Ми хотіли взяти участь у мирній акції — переговорах з мітингувальниками. Нас заблокувала поліція. Близько 250 людей з однієї сторони. Нам не дали дійти до протестувальників. Польська поліція дала добро поїхати трьом чоловікам, волонтеру, наші вимоги вислухали, але ніхто їх не прийняв. Ми оголошуємо голодування, але зараз ще чекаємо на зустріч з консулом", — каже ще один водій.

Більше 200 українських водіїв залишають на польовій дорозі. До них приїхав консул з Генерального консульства України у Любліні Василь Йордан. Він запросив двох українських водіїв поїхати разом до польських протестувальників.

Станом на 15:00, 1 грудня, у трьох пунктах пропуску, що межують з Львівщиною, очікували 1750 вантажівок.

"За інформацією, яку надали нам польські колеги, у пункті пропуску "Краківець" очікує 450 вантажівок, У пункті пропуску "Шегині" — 500 та у пункті пропуску "Рава-Руська" найбільша черга, вона складає 800 вантажних засобів", — розповіла речниця Львівського прикордонного загону", — каже Олександра Кучковська.

Як передає кореспондентка Суспільного, станом на 16:00, протестувальники та водії домовилися про те, що через пункт пропуску будуть проїжджати 7 авто в годину, а гуманітарні та військові вантажі рухатимуться поза чергою.

"Домовленість з польською стороною тільки що досягнута така: гуманітарка, яка є на пункті пропуску, яка доїжджає до ПП з документами, які відповідають всім вимогам, проїжджає поза чергою. Їдуть 7 машин в годину, в тому числі ті, які перевозять вантажі, що швидко псуються, гуманітарна допомога, яка не відповідає всім документам, а також комерційні товари", — коментує угоду Василь Йордан.

Така домовленість наразі діятиме до неділі, 3 грудня, до 12:00. Але українські водії попереджають: якщо домовленість буде порушена, вони готові офіційно оголосити голодування.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорохуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади руху вантажівок долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, щоб повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Учасники блокади заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків – надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

11 листопада стало відомо, що у Польщі на парковці неподалік пункту пропуску "Дорогуськ – Ягодин", очікуючи на перетин кордону помер 54-річний водій вантажівки з України.

23 листопада у Польщі на стоянці неподалік пункту пропуску "Корчова-Краківець", де відбувається страйк польських перевізників, помер ще один український водій. Через це посол України в Польщі Василь Зварич оголосив про офіційну ноту польському МЗС.

Того ж дня польські страйкарі розпочали блокаду четвертого пункту пропуску — "Медика", який суміжний з українським ПП "Шегині".