На Львівщині нацгвардійці показали, як працюють із дронами – репортаж

Скиди боєприпасів із дронів, розвідка позицій противника, робота вночі із тепловізорами. На Львівщині нацгвардійці показали, наскільки важливі різні види дронів на передовій. Зокрема, як працюють у різних умовах найпоширеніші зараз "мавіки" та FPV-дрони.

У повному екіпіруванні група нацгвардійців із позивними "Дипломат", "Дєд" та "Одеса" вирушають на завдання. Вони шукають у лісі групи, що імітують противника. За допомогою дрона бійці мають скинути на них боєприпас – цього разу навчальну гранату, розповідає боєць нацгвардії із позивним "Дєд". Паралельно такі ж групи, замасковані у лісі, шукають їх.

"Армію противника, яка переважає нас кількісно ми можемо перемогти технологічно. І дрон – один із тих елементів, коли ми можемо перемагати противника", – розповідає молодший сержант Національної гвардії України Андрій Ковч.

На Львівщині нацгвардійці показали як працюють із дронами – репортаж. Фото: Суспільне Львів

Також нацгвардійці показали роботу оператора дрона та його помічника. У реальних умовах, задля безпеки, вони працюють на відстані.

"Це 250-500 доларів і ти вражаєш тяжку ворожу техніку на мільйони-мільйони доларів. Це максимально раціонально, важливо. І життя солдата є безцінним, а дрони – це розхідник", – каже нацгвардієць із позивним "Одеса".

На Львівщині нацгвардійці показали як працюють із дронами – репортаж. Фото: Суспільне Львів

"Одеса" повернувся на батьківщину із-за кордону, аби піти воювати добровольцем. За його словами, російська армія більшість операцій проводить у нічний час.

"Підняти дрон, і побачити всю картинку зверху, відреагувати набагато швидше, скорегувати артилерію, міномети, всі засоби. Це дозволяють тільки дрони із тепловізійним прицілом", – пояснює нацгвардієць.