У Львові готують до відкриття артпроєкт "Модуль Тимчасовості"

. Суспільне Львів

8 вересня на площі Гасина, поблизу бібліотеки Стефаника, у Львові розпочинає роботу артпроєкт "Модуль Тимчасовості". Він складається із 27 морських контейнерів, у яких будуть представлені роботи 28 митців із 10 країн.

За словами співорганізатора Дмитра Соболя, Львів — четверте місто, у якому буде такий артпростір.

Сергій Грех один із перших відвідувачів. Хлопець — художник, і каже, що зацікавили експозиції митців.

"Це досить революційний проєкт для України, ніхто нічого подібного досі не робив, і класно що він переїжджає з міста в місто, і круто, що він відбувся у Львові", — каже відвідувач виставки Сергій Грех.

Артпроєкт "Модуль Тимчасовості". Фото: Суспільне Львів

"Модуль тимчасовості" — це двоповерхова будівля, яку склали із 27 морських контейнерів. На виставці представлені роботи 28 іноземних та українських художників. В програмі проєкту заплановані: кінопокази, перформанси, лекції та дискусії, розповідає організатор виставок Дмитро Соболь.

"Кожного дня відвідувачі можуть прийти в наш простір, подивитися експозиції, прочитати про неї, і погуляти по простору. В окремі дні в нас будуть спеціальні події: спеціалізовані кінопокази, лекції, музичні виступи. Додатково будуть організовані івенти, для дітей будуть спеціальні майстер-класи з мистецтва", — каже співорганізатор виставок Дмитро Соболь.

Артпроєкт "Модуль Тимчасовості". Фото: Суспільне Львів

Культурний простір "Модуль Тимчасовості" офіційно стартує у Львові 8 вересня. До цього проєкт працював у Києві, Луцьку та Дніпрі і зібрав близько 45 тисяч відвідувачів, розповів співорганізатор виставок Адам Харлампович. Також вдалося зібрати понад 8,5 мільйонів гривень. Після Львова виставку у контейнерах планують показати у Парижі.

"В надскладних умовах і в умовах війни, нестачі електроенергії, грошей, і всього іншого, втілити задум, і показати, що мистецтво може розказати, те що зараз відбувається в Україні в альтернативний спосіб, не показуючи, якихось дуже страшних кадрів", — каже співорганізатор виставки Адам Харлампович.

Артпроєкт "Модуль Тимчасовості". Фото: Суспільне Львів

"Модуль Тимчасовості" у Львові буде місяць і працюватиме без вихідних. Вхід платний, але співорганізатори кажуть, це буде благодійна пожертва. Отримані гроші передадуть на відбудову українських артінституцій, пам’яток і музеїв.