До Дня народження Мирослава Скорика сьогодні, 13 липня, у Львівській філармонії підготували благодійний концерт творів композитора. Як розповів Суспільному директор філармонії Володимир Сивохіп, там відбулось найбільше прем’єр композицій Скорика.
У львівській філармонії імені Мирослава Скорика досі є кабінет композитора. Там є рояль, на якому він грав. До філармонії Мирослав Скорик прийшов працювати у 1989 році. Директор філармонії Володимир Сивохіп пригадує, що познайомився з композитором на початку 90-х, коли той шукав секретаря.
"В один зимовий день, я прийшов в цей кабінет, я був студентом, дивлюсь, переді мною Скорик, кажу: "Доброго ранку, це ви?", а він мені відповідає: "Я все про вас знаю. Ось вам ключі, я на три місяці їду в Америку, через три місяці ви маєте тут провести фестиваль", — говорить директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп.
Володимир Сивохіп зберігає рукописи Скорика, каже у майбутньому планує передати їх у новостворений музей. Директор філармонії розповідає, Скорик в житті був дуже простим у спілкуванні, вони разом проводили спільно дозвілля після роботи.
"В нас вже була програма: ми йшли в ліс, ми були зобов’язані зібрати гриби. Мирослав Михайлович був дуже затятий грибник і практично він мене тому навчив. Це було 3-4 години прогулянки хорошими Сколівськими перевалами. Потім ми поверталися в будинок, де після заслання жили його батьки, це маєток Соломії Крушельницької, і ми знали, що ось гриби вже є, це була добра пательня почищених грибів, до грибів мала бути картопля, до картоплі мало бути ще щось", — каже Володимир Сивохіп.
Сьогодні у День народження Скорика, у філармонії лунала музика композитора, нею завершують концертний сезон.
"Це один з найважливіших українських композиторів за останні сто років, але найголовніше, що Скорик — це символ львівського культурного життя. Музику Скорика грають не лише в Україні, ми її граємо в Європі, ми її граємо в Америці", — говорить диригент Львівської національної філармонії Теодор Кухар.