Президент Зеленський разом із захисниками Маріуполя прибув до Львова

. Фото: Офіс Президента України

У суботу, 8 липня, до Львова прибули президент України Володимир Зеленський разом із командирами захисту Маріуполя. Денис Прокопенко, Святослав Паламар, Сергій Волинський, Олег Хоменко та Денис Шлега повернулися із Туреччини, де перебували після російського полону.

"Сьогодні, на 500 день війни, ми повернули додому в Україну 5 героїв-командирів захисту Маріуполя і "Азовсталі". Вони воювали за Україну, абсолютно героїчно воювали. Вони пройшли через російський полон, потім понад 300 днів були в Туреччині. Їм час бути вдома", — сказав Володимир Зеленський.

Також він подякував команді, яка працює заради повернення українців додому. Це Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов, голова Національної поліції України Ігор Клименко, народний депутат Рустем Умєров та працівники і керівництво СБУ.

Також Володимир Зеленський подякував турецькій стороні, президенту Ердогану особисто за допомогу у звільненні людей.

"Ми продовжуємо боротьбу, ми обов'язково скажемо своє слово ще в бою", — сказав Денис Прокопенко.

Також Президент Зеленський прибув в центр міста на проспект Свободи.

Що відомо про звільнених оборонців "Азовсталі"

Україна 21 вересня провела обмін полоненими. Він відбувся у Чернігівській області. Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових, з них 108 — бійці "Азову", зокрема і командири. В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука.

В обмін на п'ятьох командирів Україна передала РФ 55 людей. Раніше повідомлялось, що українські захисники Денис Прокопенко "Редіс", Сергій Волинський "Волина", Святослав "Калина" Паламар, Денис Шлега, Олег Хоменко згідно з домовленостями до кінця війни залишатимуться під протекторатом Ердогана.