У Львові безготівковою оплатою проїзду користується 5% пасажирів — міськрада

. Валідатор для безготівкової оплати проїзду у транспорті. Суспільне Львів

У Львові маршрути у яких впровадили безготівкову оплату перевезли 439 843 пасажирів. З них 119 307 — пільговиків, проїзд готівкою оплатили 301 034 пасажири, безготівково — 19 502 людини. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Безготівкову оплату проїзду у Льові почали впроваджувати 5 червня. У тестовому режимі безконтактна оплата зараз доступна на маршрутах № 1А, 3А, 5А, 10 та 62. Як повідомив міський голова Львова Андрій, протягом тестового періоду послугою скористались 5% пасажирів, це — 19 502 людини.

За словами заступниці міського голови Львова Ірини Маруняк, з п'ятниці, 7 липня, безготівкова оплата почне діяти на ще одному маршруті — №39. Його обслуговую приватний перевізник.

"Нам дуже важливо протестувати роботу безготівкової оплати й на маршрутах, де є приватні перевізники. Тому систему тестуємо, удосконалюємо, усуваємо недоліки — аби, коли впровадимо безготівкову оплату на всіх видах транспорту, система працювала бездоганно", — каже Ірина Маруняк.

На маршрутах, де тестують безготівкову оплату, працюють контролери. На час тестового періоду вони не штрафують, а контролюють оплату/валідацію проїзду та пояснюють пасажирам як завалідувати пільгові ЛеоКарт, сплатити безготівково чи купити квиток у водія. Зараз підприємстві працює 68 контролерів. Однак, у зв’язку із впровадженням безготівкової оплати на нових маршрутах, кількість контролерів планують збільшити до 120.