Столиця Ісландії стала містом-побратимом Львова

. Міський голова Львова Андрій Садовий та мер Рейк'явека Дагур Еггертссон.Фото: Львівська міська рада

Міський голова Львова Андрій Садовий та мер Рейк'явіка Дагур Еггертссон 23 травня підписали угоду про співпрацю. Відтак Рейк'явік став 22-м містом-партнером Львова. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

У Львові перебуває делегація з Рейк'явіка. Вона вшанувала пам’ять полеглих захисників України на Личаківському цвинтарі. Також делегація відвідала реабілітаційний центр "Незламні".

"У цій війні Україна бореться за наші цінності, за права людини, за право бути вільними. Коли ми зустрілися на святкуванні 700-річчя Вільнюса, мер Львова розповів мені про проєкт "Незламні". Ця ідея запала мені в серце, і відтоді я ношу подарований браслет "Незламні" не знімаючи. Я дуже радий, що ми будуємо таку співпрацю. Дякую вам, друзі", — каже мер Рейк'явіка Дагур Еггертссон.

Міський голова Львова Андрій Садовий та мер Рейк'явека Дагур Еггертссон. Фото: Львівська міська рада

"Це історичний візит керівництва Рейк’явіка в Україну та до Львова. Раніше ми мали глибинну розмову з мером щодо реабілітації, і я відчуваю його розуміння, наскільки це важливо", — говорить міський голова Львова Андрій Садовий.

Після офіційного підписання партнерства між містами, ісландська компанія Össur підписала із Львівською міськрадою Львова та Першим медоб'єднанням меморандум про співпрацю.

"Який допоможе якомога більшій кількості людей отримати високоякісні протези, а медикам — переймати світовий та ділитися своїм досвідом протезування", — йдеться у повідомленні.

За інформацією Львівської міськради, тепер Львів має 22 міста-партнери у різних країнах світу: Баня-Лука, Будапешт, Вільнюс, Вінніпег, Вроцлав, Краків, Кутаїсі, Лодзь, Люблін, Перемишль, Пловдів, Рішон Ле-Ціон, Рочдейл, Ряшів, Тбілісі, Фрайбург, Ченду, Канни, Вюрцбург, Орхус, Пула-Пола та Рейк’явік.