На Марсовому полі у Львові ексгумували останки 186 людей

. Фото: Суспільне Львів

На Личаківському військовому кладовищі триває ексгумація давніх поховань. Станом на 2 травня там віднайшли останки 186 людей. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Роботи виконують фахівці Меморіально-пошукового центру "Доля". За словами керівника центру, 95% поховань були здійснені у період після Другої світової війни, і лише декілька — у часи Першої світової війни.

"Відповідно до супровідного матеріалу, що є на останках, встановлено, що це військові поховання, і практично всі — періоду після Другої світової війни", — каже Святослав Шеремета.

Роботи на огородженій зараз ділянці планують закінчити до кінця цього тижня. Тоді паркан перенесуть на наступну ділянку і продовжать там дослідження та ексгумацію.

На території, де проводять ексгумацію, було кладовище часів Першої світової війни. Там поховані військовослужбовці різних армій, що брали участь у бойових діях того часу.

"У міжвоєнні роки поховання часів Першої світової війни з цієї частини території переносили і робили це недобросовісно: радянська влада "заїхала" тракторами на місце поховань воїнів Першої світової війни, все знищила і почала проводити поховання поверх", — каже радниця міського голови з питань збереження культурної спадщини Лілія Онищенко.

Як додають у пресслужбі Львівської міської ради, знайдені поховання часів Першої світової війни перенесуть поруч, на поля №84 та №85, де у майбутньому збудують Меморіальний комплекс. Натомість останки з радянських часів (1944 – 1950-ті) зберігатимуть у спеціальному депозитарії до прийняття подальших рішень.

Що відомо

  • Розкопки на Марсовому полі розпочали після 20 березня.
  • Станом на 1 квітня на Марсовому полі ексгумували останки 65 людей
  • За словами директора міського департаменту гуманітарної політики Євгена Бойка, вагомою причиною для початку ексгумації стала повномасштабна війна в Україні, адже на Марсовому полі, у його нижній частині, проводять поховання загиблих українських воїнів.