У Львові відкрили виставку волонтерів-документалістів "Розлам Харків"

. Суспільне Львів

У Львові відкрили виставку від волонтерів-документалістів "Розлам Харків". На світлинах зображено будинки, лікарні, школи та дитячі садочки, які були зруйновані внаслідок обстрілів РФ. Виставку показують у артцентрі "Дзиґа".

Проєкт "Розлам Харків" розповідає про воєнні злочини Росії та про те як зруйнували місто удари російської армії. Фотографії зробила команда воєнних документалістів. Світлини також долучать до кримінальних проваджень.

У Львові відкрили виставку "Розлам Харків". Суспільне Львів

"Обстріли були постійно вдень і вночі. Ми намагалися контактувати, дізнавалися місця, які менш-більш безпечні. І ми їхали туди, аби задокументувати. У нас був список адрес, які слідчі просили зафільмувати, бо обстрілів було дуже багато, вони просто фізично не встигали", — каже фотограф Олексій Свід.

У Львові відкрили виставку "Розлам Харків". Суспільне Львів

Автори світлин прийшли на відкриття зі своєю собакою. Зайка також бувала на виїздах, коли волонтери фіксували російські злочини і є героїнею однієї фотографії.

Зайка — такса. Суспільне Львів

"На це фото ми поїхали з нею. Це був один з перших її виїздів. Її треба поступово привчати до запахів. Бо після прильоту є специфічний запах, вони дуже чутливо на це реагують", — каже фотографка Катерина Свід.

У Львові відкрили виставку "Розлам Харків". Суспільне Львів

На виставці представили близько 60 світлин.

"Мета показати правду про події, про Харків, який у самому розламі війни, між добром і злом, між Україною і Росією, місто-мільйонник, найбільша фортеця вільного світу на Сході. Харків — незламний, Харків — залізобетон, місто живе у постійному "урбаніциді", — керівник волонтерської організації Сашко Шевченко.

У Львові відкрили виставку "Розлам Харків". Суспільне Львів

Виставка триватиме до 5 березня, вхід вільний.

Читайте також

Головні новини Харкова та області 28 лютого: хроніка дня