Протягом року повномасштабної війни "Домівка врятованих тварин" прийняла 6 тисяч тварин

. Facebook/Домівка врятованих тварин

Волонтери "Домівки врятованих тварин" почали приймати тварин на наступний день повномасштабного вторгнення. Тоді у команді прихистку працювало понад 20 волонтерів. Суспільне поспілкувалось із керівником "Домівки врятованих тварин" Орестом Залипським.

"Ми не думали в той момент чи впораємось ми. Ми були змушені це роботи. Тварин просто залишали і їм було потрібно надавати терміново допомогу. Тварина, яка все життя прожила в квартирі і її викидають на вулицю, вона просто загине", — каже Орест Залипський.

Із початком повномасштабного вторгнення люди, евакуюючись, залишали тварин будь-де. Орест Залипський розповідає, волонтери забирали тварин з вокзалів та просто на вулицях. 25 лютого 2022 року прихисток прийняв понад сотню тварин.

"Де була нагода, там їх просто залишали. Більшість тварин — коти і собаки, яких залишати або тут, або у зоні бойових дій їхні власники. Також були різні екзотичні тварини: мавпи, крокодили, хижі тварини і дикі тварини, які жили в неволі і там їх залишили", — каже Орест Залипський.

Волонтери "Домівки врятованих тварин" у Харкові. Фото: Facebook/Домівка врятованих тварин

Із регіонів, де ведуться бойові дії, тварин допомагали евакуйовувати військові.

"Біля самого фронту, куди ми не можемо потрапити, куди не пропускають волонтерів, там цими тваринами опікуються військові і вони дуже часто звертаються за допомогою", — розповідає Орест Залипський.

Кінь Бадді із Краматорська. Фото: Facebook/Домівка врятованих тварин

Остання масштабна евакуація тварин відбулась влітку 2022 року. Волонтери вивезли звірів із Запорізького зоопарку. Орест Залипський каже, евакуація тривала понад 12 годин. Із Запоріжжя до Львова привезли 171 мешканця звіринця.

"Тварини були налякані, потрібна була седація. З нами працювали три ветеринари, один ветеринар супроводжував нас всю дорогу з Запоріжжя до Львова", — каже Орест Залипський.

Facebook/Домівка врятованих тварин

Орест Залипський каже, найбільше йому запам'яталась історія самиці білохвостого орлана з Харкова. Птах на прізвисько Галя кілька діб провів у потязі. Раніше орлиця жила у квартирі, її використовували для фотографій.

"Їздила 4 дні туди-сюди в купе. Тому що неможливо було зняти її з потяга через те, що потяг не зупинявся тут. І птах поїхав назад у Харків і вже потім, через два дні, коли поїзд знову їхав з Харкова до Львова, волонтери пів дня чергували на вокзалі, аби зняти птаха з потяга", — розповідає Орест Залипський.

Білохвостий орлан Галя. Фото: Facebook/Домівка врятованих тварин

Протягом року повномасштабної війни прихисток прийняв понад 6 тисяч тварин. Більшість волонтери прилаштували у нові домівки за кордоном. Найбільше тварин з України прийняли у Польщі та Німеччині.

Кролики та хом'яки прямують до Німеччини. Фото: Facebook/Домівка врятованих тварин

Зараз у "Домівці врятованих тварин" мешкає близько семи сотень тварин, переважно це коти та собаки. Орест Залипський каже, зараз команда волонтерів зменшилась, а люди стали менше забирати тварин з притулку додому.

"Ми намагаємось прилаштувати тварин, але дуже часто наші намагання марні. На початку війни це було модно — забрати тварину з війни. А зараз війна входить у людей в стабільність, звикають до неї", — каже Орест Залипський.

Читайте також

Від львівського вокзалу до кордону: спогади про початок повномасштабного вторгнення