Львівський суд оголосив вирок контррозвіднику СБУ, який працював на РФ

. Судовий репортер

Галицький районний суд Львова виніс вирок 32-річному контррозвіднику СБУ Сергію Говорусі. Як встановили слідчі, чоловік працював на російські спецслужби та передавав РФ службову та таємну інформацію у сфері оборони. Сергія Говоруху визнали винним у держзраді та засудили до 14 з половиною років позбавлення волі. Про це повідомив "Судовий репортер".

Як йдеться у вироку суду, у вересні 2021 року Сергія Говоруху з Кіровоградської області призначили на посаду оперуповноваженого Департаменту військової контррозвідки Служби безпеки України. Наприкінці того року чоловік познайомився із нацгвардійцем, який розповів, що до нього звертаються представники російських спецслужб із пропозицією до співпраці. Тоді він передав Сергію Говорусі контакти. У грудні 2021 року оперуповноважений написав на електронну пошту та зголосився працювати на спецслужби РФ та передавати таємну та службову інформацію.

З грудня по 24 лютого 2022 року контррозвідник, який працював у Кропивницькому та Києві, надавав РФ за гроші таємні дані у сфері оборони. Сергій Говоруха передав російським спецслужбам інформацію про розміщення та характеристики складів з боєприпасами, авіабомбами, байрактарами та точні локації військових частин. За це отримав 17 тисяч гривень.

Від початку повномасштабного вторгнення до 28 лютого підсудний передав росіянам точну інформацію про кількість, розташування та приналежність до частини військових літаків на аеродромі. А також дані про забезпечення боєприпасами. 28 лютого чоловіка затримала СБУ.

Сергій Говоруха свою провину не визнав. Чоловік пояснив, що жодної інформації не передавав РФ, а обвинувачення відносно нього нібито повністю сфабриковане працівниками СБУ у Херсонській області. Також він заперечив те, що передав дані про аеропорт, який згодом, 1 березня, обстріляли ракетами військові РФ.

Чоловіка визнали винним у держзраді. Сергію Говорусі призначили покарання — 14 років та 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією усього належного йому майна. Вирок може бути оскаржений в апеляційному суді.

Читайте також

На Львівщині затримали навідника ракет на стратегічні підприємства

На Львівщині затримали агента, який збирав розвіддані для РФ