Жителів Львівської громади простять утриматися від купання у водоймах на Водохреща

. Фото ілюстративне: Львівська міська рада

19 січня християни східного обряду відзначатимуть свято Богоявлення Господнього, або Водохреща. Традиційно у цей день, християни пірнають в ополонку. Проте фахівці наголошують, що купання у холодній воді може бути корисним лише для загартованих людей. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

"Холодна вода насправді може бути корисною, але лише при систематичному загартовуванні, тобто при щоденному контакті з холодною водою. А починати загартовуватись краще поступово, у теплу пору року, повільно знижуючи температуру води, і тоді взимку можна зайти в ополонку без шкоди для здоров’я. Один із найпростіших варіантів, з яких можна розпочати загартовування водою у будь-яку пору року, це контрастний душ", — кажуть у міському управлінні з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони.

Медики не радять пірнати в ополонку людям, які хворіють. Різка зміна температури погано вплине на імунітет.

Якщо ви маєте намір пірнати у ополонку, варто пам'ятати основні правила: купатись в ополонці лікарі не радять тим, у кого хворі нирки, діабет та проблеми з тиском. З собою треба мати зручний одяг, щоб швидко вдягнутись після занурення. Перед купанням необхідно, хоча б за годину, добре поїсти, вживати алкоголь категорично заборонено.

Перед тим, як зайти у воду, необхідно добре розігрітися: кілька хвилин бігу та сполоснути обличчя водою. До ополонки необхідно підходити в зручному взутті: черевики або вовняні шкарпетки, можуть бути спеціальні гумові капці, йти треба повільно та уважно.

"Занурюватись можна лише у спеціально обладнаних місцях біля берега та під наглядом рятувальників і медичних працівників. У воду варто занурюватись поступово, найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. У воді варто бути не більше 30 секунд. Вийшовши з води, необхідно добре розтерти тіло сухим рушником, одягнутися, виконати декілька інтенсивних фізичних вправ, випити гарячого чаю"— додають у міському управлінні з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони.

Читайте також

Львівські рятувальники повідомили про правила користування генераторами