Підозрюваному у коригуванні вогню по Яворівському полігону продовжили утримання під вартою

Оновлено
Олександр Косторний під час судового засідання, 10 січня 2023 року. Суспільне Львів

Сьогодні, 10 січня, у Галицькому районному суді Львова продовжили підготовче судове засідання у справі Олександра Косторного, якого підозрюють у коригуванні вогню по Яворівському полігону. Підозрюваному продовжили термін перебування під вартою на 60 діб.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного із зали суду.

Судове засідання 10 січня 2023 року. Суспільне Львів

73-річного Олександра Косторного підозрюють у передачі даних, які скоригували вогонь по Яворівському полігону. Прокурор зачитав клопотання про продовження терміну тривання під вартою. Косторний перебуває у СІЗО з червня.

Коли слово надали обвинуваченому, він розповів про умови утримання в слідчому ізоляторі.

Підозрюваний у коригуванні вогню по Яворівському полігону Олександр Косторний під час засідання 10 січня 2023 року. Суспільне Львів

"Стверджують, що мені були надані всі речі, мені не видали навіть простирадла, подушку забрали, коли блохи були в приміщенні і я в таких умовах живу і то вважається нормальним", — каже обвинувачений Олександр Косторний.

Після цього адвокат стверджував, що немає підстав для утримання підозрюваного в СІЗО і наполягав на домашньому арешті.

На засідання була присутня мама, одного з військовослужбовців, офіційно її син зник безвісти після обстрілу.

Тетяна Пюрик — мама військовослужбовця, який зник безвісти. Суспільне Львів

"Три тижні був там в Немирові, як той чорт дав ті ракети, згоріло 50 чоловік, а було всіх 400, каліки. Нічого не залишилося, я їздила туди два рази, тільки з тієї казарми залишилися одні сходи, я до того часу сина не можу ні поховати, ні нічого. Вони всі кажуть, що пропав безвісти", — каже мама військового Марія Пюрик.

Син Тетяни Пюрик. Суспільне Львів

Під час засідання адвокат підозрюваного просив, про доступ, щоб оглянути територію, яка була обстріляна ракетами 13 березня.

"Це моє право. Скажімо, із засобів масової інформації, з матеріалів справи я знаю, що прилетіло близько 30 ракет. Коли вони прилетіли? Що ушкоджено? Тому що я вже знаю матеріали справи, фотографії, я хотів подивитися своїми очима, що відбулося, як відбулося", — каже адвокат Ярослав Гандзюлевич.

Адвокат Ярослав Гандзюлевич. Суспільне Львів

Суд продовжив термін утримання обвинуваченого під вартою на 60 діб, тобто до 10 березня. У судовому засіданні оголосили перерву до 20 січня.

Що відомо про справу Олександра Косторного

73-річного експрацівника КДБ підозрюють у держзраді та передаванні даних російським спецслужбам. За даними слідства, зібрана інформація допомогла військам РФ коригувати вогонь по Яворівському полігону у березні 2022 року. Кореспонденти Суспільного працювали у залі суду під час першого судового засідання 21 жовтня 2022 року.

73 річний Олександр Косторний винним себе не вважає. Він стверджує, що насправді надсилав товаришу схему території, де він збирає гриби.

Що відомо про ракетний удар по Яворівському полігону

Російські війська вранці 13 березня завдали авіаударів по Міжнародному центру миротворчості та безпеки на Львівщині.

За даними СБУ, тоді загинули понад 50 військовослужбовців та ще 150 військових отримали поранення.

У червні 2022 року затримали колишнього працівника КГБ Олександра Косторного за підозрою у коригуванні ракетних ударів по полігону.