Перейти до основного змісту

У Львові презентували мобільну майстерню протезування

. Суспільне Львів

У львівській лікарні святого Пантелеймона відкрили мобільну майстерню протезування. Вона складається із окремого контейнера із необхідним обладнанням. Як розповів протезист Назар Багнюк, із окремих готових елементів, які надали благодійники, складатимуть протез під конкретні особливості тіла пацієнта.

"Привозяться комплектуючі. Це стопи, коліна, труби, адаптери. Але це не питання – воно і в нас може виготовлятися. Це так звані – префабрикейтед речі. Робиться індивідуальне виготовлення – і це завжди стосується куксоприймача. По факту, це такий інтерфейс між живим і штучним. Нам же треба якось ті штучні коліна, стопи приєднати до людини", – каже протезист Назар Багнюк.

У Львові презентували мобільну майстерню протезування. Суспільне Львів

Протези у цій майстерні робитимуть як пораненим військовим, так і цивільним, які отримали поранення під час бойових дій. Серед тих, хто готується отримати протез із майстерні, 38-річний Олександр Голуб. Чоловік – житель Сєвєродонецька. Там у червні він втратив ногу під час обстрілу міста.

"На вулиці був, це в самому місті Сєвєродонецьк, поруч із містом є селище, що вважається вже Сєверодонецьком, там батьківський будинок. Ми там були з батьками і туди прилетів снаряд. Мрію милиці свої залишити, щоб без милиць по вулиці походити, бо без милиць зараз нікуди", – каже пацієнт Олександр.

У Львові презентували мобільну майстерню протезування. Суспільне Львів

Майстерня стане частиною майбутнього центру "Незламні" першого медоб’єднання Львова. Там люди, які мають потребу в протезі, отримуватимуть його безкоштовно. Також одразу на місці проходитимуть комплекс підготовки перед протезуванням та реабілітацію опісля.

"Що тут характерно і що ми будемо впроваджувати в інших закладах, що людина, яка займається підгонкою протезів, вона є членом мультидисциплінарної команди і вона перебуває в операційній, коли людині роблять ампутацію або вже була бойова ампутація на першому етапі евакуації, і перероблюють операцію для того, щоб підходив протез. Це набагато спрощує підходи і робить простішим у подальшому протезування", – каже міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

У Львові презентували мобільну майстерню протезування. Суспільне Львів

Контейнер мобільної майстерні та обладнання до нього передали благодійники Мальтійської служби допомоги спільно із урядом Німеччини. Загалом цей проєкт коштує мільйон євро. Як повідомили у першому львівському медоб’єднанні, у їхньому листі очікування є вже майже сотня людей, яким потрібне протезування.

Читайте також: Зі Львова до Австрії на лікування вирушила 17-річна Настя з селища Чаплине, що на Дніпропетровщині

Топ дня

Вибір редакції