У Львові біля міської Ратуші підняли кримськотатарський прапор

. Фото: Львівської міської ради

Біля міської Ратуші Львова підняли кримськотатарський прапор. 26 червня кримські татари відзначають День національного прапора. Підняттям прапора Львів висловлює підтримку корінному народу Криму та нагадує, що Крим – це Україна.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Урочистість розпочалась на дві години пізніше, через оголошену у області повітряну тривогу. Участь в заході взяли представники громади кримських татар, які зараз мешкають у Львові.

Як розповів голова Кримськотатарського культурного центру "Кримський дім у Львові" Халіл Халілов, до окупації у 2014 році День прапора відзначали на центральній площі Сімферополя. Після окупації цей день у Криму — під забороною.

У Львові біля міської ратуші підняли кримськотатарський прапор. Фото: Львівської міської ради

"Наш прапор автоматично став символом опору російській окупації в Криму. Проте навіть зараз багато людей на півострові в цей день вшановують прапор кримських татар. Дуже важливо, що зараз тут, на неокупованій частині України, ми відзначаємо цей День. Це важливо, бо показує єдність кримськотатарського та українського народів. Це дуже важливо для людей в Криму", — сказав Халіл Халілов.

Традиція відзначати День кримськотатарського прапора уже стала щорічною. Халіл Халілов сподівається, що традиція вшановувати кримськотатарський прапор у Львові залишиться навіть після деокупації Криму. Також він сказав, що сподівається незабаром організувати Дні Львова в Бахчисараї.

Читайте також: Представництво Президента в АРК закликає піднімати поряд з державними кримськотатарські прапори