Львівська хорова капела "Дударик" співатиме українські пісні, вкрадені росіянами

. Львівська міська рада

Львівська національна академічна хорова капела "Дударик" презентувала новий проєкт "Прийняття". Він покликаний пригадати забуті мелодії та повернути вкрадені росіянами українські пісні та твори. Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОВА.

Ще до війни цей проєкт планували представити 8-9 березня під гаслом "Шевченко revolution". Через повномасштабне вторгнення презентацію довелось відкласти до 26 травня. Тоді хорова капела виконала першу пісню проєкту – "Знамено" Володимира Івасюка та Олеся Гончара.

Керівник колективу та диригент Дмитро Кацал розповідає, хоче вивільнити з рабства пісні, які Росія привласнювала та видавала за свої впродовж століть:

"Ми ідентифікуємо співанки, відшукуємо оригінальний текст, далі твори аранжуються, розучуються капелою і презентуються в медіа для широкого загалу і на саркому москалям. Ці пісні — манкурти і яничари, що були "в москалях":  в московській і радянській, а по нині і в російській імперіях. Вони, як і увесь український народ, перебували у рабстві довгі три століття. Ці пісні — в їх окраденій російській інтерпретації — є безсилим свідченням мерзенного злочину, свідками і інструментом його скоєння", — каже автор проєкту Дмитро Кацал.

Як повідомили на сторінці "Дударика", прем'єри пісень, які в різні історичні епохи поцупили росіяни в українців, можна буде послухати щочетверга о 14:00 на YouTube та у соцмережах колективу.

Читайте також: У місті на Львівщині мешканці та вимушені переселенці розмальовують бомбосховища