Перейти до основного змісту

Збитки — майже пів мільярда гривень: справу волинських митників про мінімізацію платежів скерували до суду

Співробітники НАБУ та САП оголошують підозру одному з причетних до злочинної схеми на Волинській митниці, 8 листопада 2023 року. Національне антикорупційне бюро України

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) скерували до суду справу волинських митників, яких обвинувачують у незаконній мінімізації митних платежів.

Суму збитків від діяльності підозрюваних оцінюють у 475 мільйонів гривень, йдеться у повідомленні НАБУ за 20 березня.

За даними слідства, упродовж 2018-2019 років працівники співробітники Волинської митниці разом із колишнім працівником правоохоронних органів незаконно переміщували через "Ягодин" мобільні телефони, комп’ютерну техніку і одяг відомих виробників.

Транспорт і товари, які виявили співробітники НАБУ та САП на "Ягодині" під час проведення слідчих дій. 8 листопада 2023 року. Національне антикорупційне бюро України
"Схема полягала у маскуванні імпортованих цінних товарів так званими "товарами прикриття" зі значно меншою вартістю. Службовці митниці забезпечували оформлення товарів без митних формальностей, складали підроблені акти про проведення митних оглядів", — йдеться у повідомленні НАБУ.

Підозру 10 митникам оголосили в листопаді 2023 року. Відтоді коло обвинувачуваних збільшилося: у січні 2024 року підозру оголосили ще шістьом фігурантам, а у квітні — ще п'ятьом.

Наразі у суд передали матеріали щодо 13 фігурантів справи. Їхні дії кваліфіковані за ч. 1 ст. 255, ч. 2, 3 ст. 212, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України. Йдеться про створення злочинної організаціїч. 1 ст 255 ККУ караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна., ухилення від сплати податківч. 2, 3 ст 212 ККУ — карається штрафом від десяти тисяч до п’ятнадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років., зловживання владоюч. 2 ст. 364 ККУ — карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. і службове підробленняч. 1 ст. 366 ККУ — караються штрафом від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років..

В Національному антикорупційному бюро додали, що стосовно решти обвинувачених суд ухвалив вироки на підставі угод про визнання винуватості.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк. Також ми є у WhatsApp.

Топ дня
Вибір редакції