Збитки — майже пів мільярда гривень: п'ятьом волинським митникам оголосили підозру

Співробітники НАБУ та САП оголошують підозру одному з причетних до злочинної схеми на Волинській митниці, 8 листопада 2023. Фото: Національне антикорупційне бюро України

П'ятьом службовцям Волинської митниці та ще п'ятьом причетним до незаконної міграції митних платежів через пункт пропуску "Ягодин" оголосили підозру.

Як повідомили у Національному антикорупційному бюро, підозрювані завдали державі понад 475 млн грн збитків.

"У 2018-2019 роках учасники злочинної організації здійснювали незаконне переміщення через "Ягодин" високоліквідних товарів (телефонів, комп’ютерів, одягу відомих виробників) за значно меншою вартістю", — йдеться у заяві Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, яка проводила досудове розслідування.

За даними НАБУ п'ятеро службовців Волинської митниці складали підроблені акти про проведення митних оглядів, вносили до автоматизованої системи митного оформлення "Інспектор" неправдиву інформацію.

Наразі у справі десятьом затриманим оголосили підозру за ч. 1 ст. 255Стаття 255-1. Встановлення або поширення злочинного впливу, ч. 2, 3 ст. 212Стаття 212. Ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), ч. 2 ст. 364Стаття 364. Зловживання владою або службовим становищем, ч. 1 ст. 366Стаття 366. Службове підроблення Кримінального кодексу України. Далі суд має обрати їм запобіжний захід.

Щоб дізнатися, які посади на Волинській митниці обіймають підозрювані Суспільне звернулося за коментарем до речниці. Ситуацію Валентина Черниш не прокоментувала і порадила написати офіційний інформаційний запит на інформацію.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.