Перейти до основного змісту

Президент нагородив двох волинян, які беруть участь в Курській операції

6 лютого президент нагородив захисників, які відзначилися в Курській операції. Серед нагороджених — двоє волинян: старший сержант Олег Собуцький і полковник поліції Сергій Козак.

Імена нагороджених повідомили на сайті президента України.

Олег Собуцький

Старший сержант Олег Собуцький родом з села Коршів Боратинської громади, служить у десантно-штурмовому батальйоні 82 окремої десантно-штурмової бригади. Боєць отримав "Хрест бойових заслуг".

Волинянин Олег Собуцький отримує нагороду від президента, 6 лютого 2025. Офіс президента

На сайті президента зазначили, що нагороду волинянин отримав за те, що на Курщині влаштував засідку та унеможливив просування російських груп. Підрозділ під його командуванням знищив 15 окупантів, а потім прорвався на позиції артилерії, захопив гармату з тягачем і взяв у полон п’ятьох російських військових. Також Олег Собуцький організував евакуацію семи одиниць пошкодженої техніки свого підрозділу.

Сергій Козак

Як повідомили на сторінці Міністерства внутрішніх справ, полковника поліції Сергія Козака, заступника начальника Нацполіції Волині президент відзначив орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Полковник поліції з Волині Сергій Козак отримав Орден Богдана Хмельницького III ступеня, 6 лютого 2025. Офіс президента

Під керівництвом Сергія Козака бійці брали участь у деокупації Харківщини та Донеччини, у боях за Бахмут. Торік, наприкінці літа, поліцейський очолив зведений загін на Сумщині, виконуючи проведення контрдиверсійних, стабілізаційних, профілактичних заходів.

Довідково: 6 лютого 2025 року виповнюється пів року з початку наступальної операції Сил оборони у Курській області.

Що відомо про бої у Курській області РФ

6 серпня 2024 року у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування.

Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.

Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.

На події в Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.

12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ на 27 серпня 100 населених пунктів, у полон на цьому напрямку взяли 594 військовослужбовців з Росії.

15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.

5 листопада міністр оборони України Рустем Умєров підтвердив, що між ЗСУ та північнокорейськими солдатами в Курській області Росії вже відбулись "перші зіткнення".

14 грудня президент Володимир Зеленський заявив, що Росія почала використовувати військових із Північної Кореї у штурмових операціях у Курській області, і серед них вже є втрати.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк. Також ми є у WhatsApp.

Топ дня
Вибір редакції