Перейти до основного змісту

У Луцьку та районі триває перевірка укриттів та підвальних приміщень

У Луцьку та районі триває перевірка укриттів та підвальних приміщень. Упродовж листопада обстежили 429 підвалів у житлових будинках, установах, організаціях та на підприємствах, із них – 209 потенційних укриттів.

Про це розповів Суспільному головний фахівець цивільного захисту населення Луцького райуправління Державної служби з надзвичайних ситуацій Андрій Мельничук.

Які вимоги до укриттів

З його слів, рятувальники перевіряють підземні простори незалежно від форми власності. Нині обстежують підвальні приміщення, в яких надалі можна буде облаштувати найпростіше укриття. Каже, що найголовніші вимоги до укриття такі:

  • Щоб підвал не підтоплювався ґрунтовими водами, щоб підвал не був сирий;
  • Стіни повинні бути цегляні, перекриття має бути залізобетонне;
  • Не підходить панельний будинок та технічне приміщення;
  • Якщо висота стелі має менша, ніж 1 м 80 см.

Якщо всі ці вимоги дотримані, то це приміщення можна розглядати, як потенційне укриття, каже Андрій Мельничук.

Головний фахівець цивільного захисту населення Луцького райуправління Державної служби з надзвичайних ситуацій Андрій Мельничук. Суспільне Луцьк

З його слів, найпростіше укриття має бути таким:

  • Площа на одну особу не менш не менше 0,6 м;
  • Місця для сидіння;
  • Питна вода, вогнегасники, технічні інструменти;
  • Обов'язково має бути туалет.
Перевірка укриттів у Луцьку. Суспільне Луцьк

Як розповів Суспільному головний спеціаліст відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Луцької міськради Дмитро Сапожніков, у Луцькій тергромаді є понад 700 укриттів, із них 103 захисні споруди цивільного захисту, сховища і протирадіаційні укриття.

Перевірка укриття на проспекті Соборності у Луцьку

У будинку на проспекті Соборності у Луцьку, орієнтовно живе 250 людей, каже голова ОСББ Катерина Зюзіна. З її слів, під час повітряних тривог мешканці спускаються у підвал. У ньому є стільці та вода. Перекриття залізобетонне, що відповідає вимогам, каже рятувальник Андрій Мельничук.

Укриття у будинку на проспекті Соборності. Суспільне Луцьк

З його слів, саме балансоутримувачі несуть відповідальність за доступ до захисних споруд та їхній стан.

"У будинку, наприклад, є 4 під’їзди, до кожного підвалу є ключ. Ми під’їхали, не повідомляючи нікого, і прийшли подивилися на вхідні двері, там написано, що ключі знаходяться у кв. №4. Ми підходимо, натискуємо на домофоні №4 і кажемо є тривога, дайте нам ключі", — розповідає про перевірки головний фахівець цивільного захисту населення ГУ ДСНС Волині Андрій Мельничук.

Зі слів мешканця будинку Петра Милогродського, під час повітряних тривог до підвалу спускаються люди. У мешканців є власні ключі до його дверей. В основному спускаються мами з дітьми та люди старшого віку, каже місцевий житель.

Місцевий житель Петро Милогродський. Суспільне Луцьк

Зі слів Андрія Мельничука, подібні перевірки відбуваються постійно і продовжуватимуться регулярно.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк. Також ми є у WhatsApp.

Топ дня

Вибір редакції