Волинь — четверта область в Україні, де запрацювала станція очистки фільтрату на полігоні твердих побутових відходів. Її встановили на сміттєзвалищі у селі Брище біля Луцька, де нині зберігається орієнтовно до 400 тисяч тонн сміття.
Про це Суспільному розповів заступник директора комунального підприємства "Луцькспецкомунтранс" Олександр Обштира. З його слів, через збільшення кількості відходів щороку накопичується все більше фільтрату — речовини, котра виділяється у процесі гниття сміття.
Потужність станці і технологія очистки
Ще кілька місяців тому фільтрат перекачували на частину полігону, що захоронений і там рідина поступово випаровувалася. Зараз, розповів Олександр Обштира, на станції очистки фільтрату за допомогою певних реагентів рідину з побутових відходів очищують. У результаті комунальники отримуватимуть технічну воду.
"Фільтрат потрапляє в станцію очистки фільтрату двоступеневу. За допомогою контакту з кислотою переробляється в перміат — це технічна вода. Також утворюється концентрат, який збирається у 15-кубову ємність. Відкачується та вивозиться на тіло полігону згідно із європейськими директивами та ДБН", — сказав Олександр Обштира.
За добу модульна установка може переробляти 50 кубічних метрів отруйної рідини. Зі слів заступника директора "Луцькспецкомунтрансу", цього достатнього для міського сміттєзвалища та потреб Луцької громади.
Станція очистки фільтрату на полігоні твердих побутових відходів, що у селі Брище вартує 380 тисяч євро, з яких 250 тисяч євро — грантові гроші Краю Ліппе (Німеччина), 130 тисяч євро — це співфінансування з бюджету Луцької громади, розповів Суспільному міський голова Ігор Поліщук.
"Раніше в нас полігон був точкою напруги. Були деякі нарікання. Була інформація про те, що більше люди хворіють. Ми не можемо встановити причинно-наслідковий зв’язок, але це покращить екологію в цих селах", — зазначив міський голова.
Як додав заступник керівника комунального підприємства «Луцькспецкомунтранс» Олександр Обштир, щодня на полігон у селі Брище привозять до 250 тонн сміття.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк. Також ми є у WhatsApp.