З 1 червня у Луцьку діятимуть нові тарифи на вивезення сміття. Як змінилася вартість послуги

З 1 червня 2024 року в Луцькій громаді діятимуть нові тарифи на збирання і вивезення побутових відходів.

Нову вартість послуги 15 травня затвердили під час засідання виконкому Луцької міської ради, розповів Суспільному директор комунального підприємства "Луцькспецкомунтранс" Володимир Марценюк.

Скільки тепер платитимуть лучани за вивезення сміття

Для багатоквартирних і одноквартирних будинків у Луцьку послуга "вивіз сміття" замість чинного тарифу 38,56 грн з 1 червня вартуватиме 55,26 грн. Для одного прописаного у квартирі мешканця вивезення сміття на місяць здорожчає на 16,70 грн.

Власники приватних будинків у Луцьку за вивезення сміття платитимуть 56,57 грн. (раніше було 43,43 грн). Послуга для одного мешканця на місяць збільшується на 13,14 грн.

Зросла вартість послуги також для мешканців багатоквартирних та одноквартирних будинків у селах, які входять до Луцької громади. Зокрема, тариф для одного прописаного мешканця на місяць із 26,72 грн підвищиться до 35,24 грн. Здорожчання становитиме 8,52 грн.

Як пояснюють зростання тарифу на вивезення сміття у міськраді

Зі слів Володимира Марценюка, корегування тарифу пов'язане з новим Законом про управління відходами. Зі слів очільника "Луцькспецкомунтрансу", наразі комунальне підприємство надає послугу з вивозу сміття для 83 тисяч споживачів.

Як додав у коментарі Суспільному директор міського департаменту економічної політики Борис Смаль, у новий тариф закладено 20% рентабельності. Це, з його слів, має забезпечити беззбиткову діяльність комунального підприємства.

"Змінилися ціни на комплектуючі, пальне, зросли зарплати. Зараз вводять нові послуги, нові пункти сортування сміття. Зростання — не критичне. Воно від 16 грн для населення. Це не тягне за собою якихось критичних змін для отримувачів послуги. Тому виконком таке рішення підтримав", — сказав Борис Смаль.

До нового тарифу на вивезення сміття також включили встановлення і обслуговування установки очистки фільтрату з полігону в селі Брище.

Як змінювалася вартість вивезення сміття у Луцьку

Востаннє вивезення твердих побутових відходів у Луцьку здорожчало 1 серпня 2023 року. Тоді вартість послуги зросла в середньому на 3 гривні 50 копійок для усіх категорій населення.

Перед цим тариф на вивезення сміття у Луцьку збільшувався в січні 2023 року. Також у платіжках тоді додалась плата за абонентське обслуговування, якої раніше в місті не запроваджували.

У квітні 2023 року у Луцьку комунальники почали замінювати старі оцинковані контейнери для побутових відходів на нові пластикові. Роботи розпочали з 55-го мікрорайону обласного центру. Там встановили 38 нових баків.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк.